Щороку через забруднення повітря вмирає 3 млн осіб – ВООЗ

image
Найбільшої шкоди забруднення повітря завдає здоров’ю жінок, дітей і літніх людей

92% жителів Землі проживають у районах із високим рівнем забруднення повітря. Про це йдеться в новій доповіді Всесвітньої організації охорони здоров’я, опублікованій на сайті ВООЗ.


За даними організації, щороку через хвороби, викликані забрудненням атмосфери, вмирають близько 3 мільйонів осіб. 2012 року загинули 6,5 млн. осіб (понад 11% всіх випадків у світі).


Згідно із доповіддю ВООЗ, майже 90% смертей, пов’язаних із забрудненням повітря, відбуваються в країнах з низьким і середнім рівнем доходів. Найгірша ситуація – в Південно-Східній Азії та на заході Тихоокеанського регіону.


У переважній більшості випадків (94%) загибель людей викликають не інфекційні захворювання, а серцево-судинні хвороби, інсульти, хронічні хвороби легенів. Забруднення повітря також підвищує ризики для гострих респіраторних інфекцій.


Найбільшої шкоди забруднення повітря, за даними ВООЗ, як і раніше завдає здоров’ю найбільш вразливих груп населення – жінок, дітей і людей похилого віку.


Основними джерелами забруднення повітря є неефективні види транспорту, побутове паливо і спалювання відходів, електростанції, що працюють на вугіллі, і промислова діяльність. Однак крім людської діяльності, на якість повітря можуть впливати і пилові бурі, особливо в районах, близьких до пустель.


ВООЗ збирала дані за допомогою супутникових знімків, а також проб повітря, взятих у 3 тисячах районів по всьому світу.

#ВООЗ, #ЗабрудненняПовітря, #Смертність
Анна Захарова
Інформаційний Акцент http://www.akcent.org.ua/shhoroku-cherez-zabrudnennya-povitrya-vmy-raye-3-mln-osib-vooz/

Коментарі