Експерт оприлюднив шокуючу кількість порушених Росією угод

Експерт зауважив, що Росія примудрилася порушити вже сотні міжнародних угод
Експерт зауважив, що Росія примудрилася порушити вже сотні міжнародних угод

Доктор юридичних наук, професор Олександр Задорожній прокоментував порушення угод і міжнародних норм Російською Федерацією, зокрема на тлі агресії проти України.


«Порушено основні норми міжнародного права, не дивлячись на те, що друзі Росії кажуть, що її потрібно зрозуміти. Це факт. Річ у тім, що між Україною та РФ з 1991 року укладено 407 договорів. На сьогодні жоден із них не діє», – наголосив в ефірі Громадського Задорожній.


Він нагадав, що 2003 року в дуже складних умовах було підписано договір про кордон між Україною і РФ, зокрема йдеться про поділ в Азовському морі. Відповідно до цього документа, Росія визнала юридичну державну належність Криму і тому нинішні події на півострові інакше, як анексією назвати, не можна.


«Для нас очевидно, що 407 договорів не діють. Вони залишаються, якщо хочете, «фейковими», текстовими. Фактично, встановлюється нове міжнародне право в умовах агресивної війни однієї держави проти іншої. Також Росією було порушено понад 80 багатосторонніх угод, в яких бере участь Україна і РФ. Зокрема, тих, що укладені в рамках СНД», – зауважив професор.


За його словами, складно уявити, що було би, якби не міжнародна підтримка. Експерт нагадує, що всі міжнародні організації ухвалили відповідні рішення в межах своєї компетенції – і Генеральна Асамблея ООН, і Європейський Союз, і Парламентська Асамблея Ради Європи, і Парламентська Асамблея ОБСЄ – що чітко зафіксували порушення норм міжнародного права з боку РФ.


«Затвердили також резолюції на підтримку України і це надихає на позитив. Навіть тоді, коли у нас самих не вистачає політичної волі, щоб назвати речі своїми іменами, міжнародна підтримка дотримується чіткої позиції», – резюмував Задорожній.

#Експерт, #Порушення, #Росія, #Угода
Анастасія Давиденко
Інформаційний Акцент http://www.akcent.org.ua/ekspert-opry-lyudny-v-shokuyuchu-kil-kist-porusheny-h-rosiyeyu-ugod/

Коментарі