Айдер Муджабаєв: Заява президента Ізраїлю щодо Голокосту вивірена до останньої літери

Айдер Муджабаєв, замгендиректора телеканалу ATR, блогер
Айдер Муджабаєв, замгендиректора телеканалу ATR, блогер

На жаль, для тих, хто йому опонує, президент Ізраїлю сказав правду. «Оунівці» брали участь у Голокості, який євреї ще називають Катастрофою (Шоа). Це питання не викликає суперечок у професійних істориків в усьому світі.


Формулювання в офіційних виступах президента Ізраїлю вивірені до літери, тож, звинувачувати його нема в чому і робити цього не варто було б.


Зрозуміло, мова не йде про те, що «винні всі оунівці» і тим більше «винні всі українці». Співучасники Голокосту були серед представників усіх народів, серед росіян, поляків, українців, кримських татар, далі за списком, майже в кожній країні Європи.


Тим більше не варто виступати з публічними заявами нинішнім українським націоналістам, які не мають відношення до злочинів часів Другої світової війни. ОУН ще до кінця війни відхрестилася від антисемітизму і більше до нього не поверталася. Але факти співучасті в Голокості з історії не викреслити, і робити це абсолютно не треба, тим більше в дні пам’яті жертв Бабиного Яру, де були вбиті також і члени ОУН, які героїчно боролися з нацистами.


Розумніше було б, як мінімум, промовчати. Історія є історія, не треба змішувати її з актуальною політикою, це абсолютно різні речі.


Джерело: Айдер Муджабаев

#Ізраїль, #БабинЯр, #Голокост, #ДругаСвітоваВійна, #ОУН
Анна Захарова
Інформаційний Акцент http://www.akcent.org.ua/ajder-mudzhabayev-zayava-prezy-denta-izrayilyu-shhodo-golokostu-vy-virena-do-ostann-oyi-litery/

Коментарі