СБУ і НАТО підготували «сюрприз» Путіну

СБУ і НАТО домовилися про "обмін секретами"
СБУ і НАТО домовилися про “обмін секретами”

Заступник міністра закордонних справ Вадим Пристайко в інтерв’ю Радіо Свобода прокоментував прагнення України стати частиною так званої «Програми посилених можливостей для особливих партнерів НАТО».


«Це дуже складний і вибагливий механізм, який потребуватиме з нашого боку й з боку НАТО серйозної взаємодії. Однією з великих перешкод була відсутність технічної угоди про обмін таємною інформацією. 28 вересня в Брюсселі буде підписана ця технічна угода, яка дозволить вивести нашу взаємодію в галузі секретної інформації на зовсім інший рівень. Це була технічна перепона, яка не дозволяла нам багато чого», – зауважив Пристайко, додавши, що цей документ підпише саме Служба безпеки України.


Напередодні у штаб-квартирі НАТО саме відбулося чергове засідання комісії Україна-НАТО на рівні дипломатів. Здебільшого сторони зосередили увагу на безпеці навколо України, ситуації щодо анексованого Криму, розвитку Мінських домовленостей і «нормандського формату». Крім того, під час заходу представники НАТО цікавилися думкою Пристайка щодо режиму санкцій.


«Так як ви не надаєте нам озброєння, не допомагаєте військово, то ми відчуваємо вашу виключно політичну підтримку й тиск на Росію. Але шановні, давайте не будемо забувати, що санкції – це єдиний механізм, який у вас є в руках, і який використовується для порятунку всієї ситуації та всієї Європи. Як ні, то, може, хтось із вас стане в чергу надати зброю? Але всі погодилися, що санкції – це чудовий механізм, з яким слід працювати далі», – наголосив український дипломат.


Підкреслимо, після Варшавського саміту НАТО влітку цього року путінці сходили жовчу, оскільки нині Україна в плані зближення з НАТО робить набагато більше, ніж це передбачав План дій щодо членства, отриманий 2008 року.

#НАТО, #Путін, #Україна
Анастасія Давиденко
Інформаційний Акцент http://www.akcent.org.ua/sbu-i-nato-pidgotuvaly-syurpry-z-putinu/

Коментарі