Чимало українців не вірять в успіх держави у складі ЄС

Соціолог пояснила, чому ставлення українців до ЄС значно змінилося
Соціолог констатувала, що ставлення українців до ЄС значно змінилося

Директор фонду «Демократичні ініціативи» Ірина Бекешкіна для 24 прокоментувала результати соціологічного опитування щодо ставлення українців до інтеграції в ЄС.


Бекешкіна зауважила: порівняно з 2014 роком, коли симпатії до Європейського Союзу різко зросли, а до різних форм інтеграції з Росією і країнами СНД – обвалилися, станом на сьогодні прихильників ЄС стало менше.


На її думку, це можна пояснити тим, що значна частина населення розчарувалася в євроінтеграції за принципом «вони нас не хочуть».


«Частина населення вважає, що наші сподівання на ЄС – марні. Людям досить довго закладали таку думку, що ніхто нас в Європі не чекає», – підкреслила соціолог.


Також вона зазначила, що серйозно вплинув на громадську думку в Україні референдум у Нідерландах, під час якого більша частина громадян проголосували проти ратифікації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.


Тим не менше, як спрогнозувала соціолог, коли нарешті буде ухвалене остаточне рішення про безвізовий режим із кранами ЄС, кількість прихильників Євросоюзу зросте навіть незважаючи на те, збираються вони їхати в Європу чи ні.


Крім того, Бекешкіна заперечила, що на громадську думку в цій ситуації вплинули дії влади: «У владі наші громадяни розчарувалися значно раніше. Тих, хто розчарувався у владі, набагато більше, ніж тих, хто в ЄС».


Нагадаємо, згідно з опитуванням Центру Разумкова, 49,7% громадян України висловилися за членство України в Європейському Союзі, ще 35,3% налаштовані проти цього.

#ЄС, #Експерт, #Опитування, #Україна
Анастасія Давиденко
Інформаційний Акцент http://www.akcent.org.ua/chy-malo-ukrayintsiv-ne-viryat-v-uspih-derzhavy-u-skladi-yes/

Коментарі