Родіон Шовкошитний: Вбивство у Дніпрі має призвести до посилення вимог щодо безпеки копів

Родіон Шовкошитний, учасник зведеної мобільної групи, яка воює з контрабандою в зоні АТО
Родіон Шовкошитний, учасник зведеної мобільної групи, яка воює з контрабандою в зоні АТО

Десь у березні то було. Здолбунівська. Якраз біля того місця, де скандальне будівництво. Вечір, темно. Я в бороді і в капюшоні. Стою біля свого камуфльованого Паджеріка, яким повернувся з АТО на ремонт. Паджерік без номерів. Стою, бо мене зупинив екіпаж патрульної поліції.


Власне, я бачив їх заздалегіть. Міг спокійно їхати позаду. До цього моменту три дні їздив Києвом і мене ніхто не зупиняв. Просто цікаво стало: зупинять, якщо їм поперед очі під’їду.

Зупинили.


В мене не тільки номерів, ще й документів на машину не було. Я припаркувався і вийшов з автівки, як і Пугачов на відео. Поліцейські стояли поперед машини. Хлопець ближче до мене, дівчина трохи далі за ним. Я теж відкрив задню дверь. Дістав звідти сумку із власними документами. Почали зв’ясовувати, хто я і що за т/з. Ввічливо і толерантно.

Весь цей час розмову вів хлопець. Дівчина мовчала, не підтримуючи наш діалог, навіть коли звертався до неї. Була напружена наче пружина.


Потім я помітив причину. Вона весь час тримала руку на рукоятці пістолета, що був в неї на поясі. Їх розташування було таким, аби унеможливити будь-які можливі мої дії, якби я виявився умовним Пугачовим.


Ми все з’ясували, потисли руки і роз’їхалися. Я – з надією та гордістю за рівень підготовки патрульної поліції. Вони – що дізналися, як легко відрізнити волонтерську машину від закосу під них.


За два роки спілкування з усіма без винятку силовими структурами можу стверджувати – системних змін нема. Косметичні, але не системні. Десь кадрові, десь – флюгери. Патрульна поліція – це єдина світла цятка у тому мороку. Бо вони – то ми. Хлопці і дівчата з народу. З сусіднього двору. Ті, хто пішов наводити лад у своїх містах. Рівень довіри до ПП безпрецедентний. Після Дніпра дві доби думав кинути все і записатися до ПП.

Я маю надію, що вбивство у Дніпрі призведе до посилення вимог щодо безпеки копів. Вимог до роботи в команді. Нам ще років 15 розгрібатися з породженими війною умовними пугачовими. Бережіть себе. І не забувайте того, чому вас вчили.


Джерело: Rodion Shovkoshytnyi

#Дніпро, #АТО, #Волонтери, #ПатрульнаПоліція
Анна Захарова
Інформаційний Акцент http://www.akcent.org.ua/rodion-shovkoshy-tny-j-vby-vstvo-u-dnipri-maye-pry-zvesty-do-posy-lennya-vy-mog-shhodo-bezpeky-kopiv/

Коментарі