Ахметов знову очолив «ТОП-100 найбагатших українців»Rinat Akhmetov … Ukraine's richest man.
У порівнянні з 2015 роком статки бізнесмена, який контролює «ДТЕК» і «Метінвест», зменшилися на 8%

Журнал Новое время та інвестиційна компанія Dragon Capital склали «ТОП-100 найбагатших українців». Лідером рейтингу став донецький бізнесмен Рінат Ахметов, активи якого становлять 4,1 млрд. доларів.

Видання зазначає, що в порівнянні з 2015 роком статки Ахметова, який контролює «ДТЕК» і «Метінвест», зменшилися на 8%. Попри це олігарх залишається власником п’ятої частини загальної суми грошей, що належать 100 найбагатшим людям з даного рейтингу.

Друге місце у «ТОП-100» займає власник «EastOne Group» Віктор Пінчук. Його активи оцінюються в 1,3 мільярда доларів, що на 19% менше в порівнянні з 2015 роком.

Найбільше з трійки лідерів втратив Ігор Коломойський. Стан його активів оцінюється в 1,1 мільярда доларів, а втрати в порівнянні з минулим роком становили 41%.

До слова, в рейтинг вперше увійшов колишній російський бізнесмен з українськими активами Костянтин Григоришин, який отримав в цьому році українське громадянство – він зайняв 9 місце з 580 мільйонами доларів.

В цілому, за оцінками видання, сумарні статки всіх учасників рейтингу – 20,1 млрд. доларів, що на 19% менше в порівнянні з 2015 роком.

Видання зазначає, що найбільш негативний вплив на вартість активів спричиняє війна на сході України. Особливо це позначається на тих компаніях, чиї підприємства знаходяться в зоні АТО.

До слова, президент Петро Порошенко розташувався у рейтингу на четвертому місці (949 млн. дол., -3%). Далі у списку:  олігархи Геннадій Боголюбов (834 млн. дол., -55%), Олександр і Галина Гереги (658 млн. дол., +8%), Дмитро Фірташ (652 млн. дол., -35%), Юрій Косюк (628 млн. дол., +5%), Костянтин Григоришин (580 млн. дол.) і Вадим Новинський (546 млн. дол., -23%).

Нагадаємо, що у весняному рейтингу топ-100 найбагатших людей України від Forbes-Україна перше місце також традиційно дісталося бізнесменові Рінату Ахметову (його статки оцінили в 2,3 млрд. доларів). А ось голова держави тоді посів шосте місце – статки Петра Порошенка оцінили в 858 млн. доларів.

Анна Захарова
Інформаційний Акцент http://www.akcent.org.ua/ahmetov-ocholy-v-top-100-najbagatshy-h-ukrayintsiv/

Коментарі