Китай надасть 1 млрд доларів на будівництво сонячних парків у ЧорнобиліКитай інвестує на будівництво у Чорнобилі приблизно 1 мільярд доларів
Китай інвестує на будівництво у Чорнобилі приблизно 1 мільярд доларів

Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак повідомив, що китайські компанії CCEC і GCL зацікавилися можливістю будівництва парків сонячної енергії у Чорнобильській зоні відчуження – передає Еспресо.

Як повідомили представники компаній, будівництво сонячного парку в Чорнобильській зоні є довгостроковим проектом на перспективному ринку, в який китайські інвестори готові інвестувати понад 1 мільярд доларів.

«Активні гравці міжнародного ринку відновлювальної енергетики розуміють, що сприятливі природні та інфраструктурні умови в Чорнобильській зоні, а також наявність сонця та дешевої землі можуть мати у комплексі великий успіх. Створення сонячного парку у зоні відчуження дає розуміння, що і в таких регіонах можна втілювати в життя унікальні проекти», − наголосив Семерак.

Крім того, він зауважив, що для України це серйозний поштовх і перспектива як у плані адаптації територій, які постраждали у результаті аварії на ЧАЕС, так і для української економіки. Зокрема, йдеться про наповнення бюджету та здобуття енергетичної незалежності.

Анастасія Давиденко
Інформаційний Акцент http://www.akcent.org.ua/ky-taj-nadast-1-mlrd-dolariv-na-budivny-tstvo-sonyachny-h-parkiv-u-chornoby-li/

Коментарі