Уряд обіцяє підняти «мінімалку» до 3,2 тис. гривеньgrojsman
Гройсман каже, що підвищення зарплат відбудеться з 1 січня 2017 року

Кабінет Міністрів України запропонував удвічі збільшити в 2017 році показник мінімальної зарплати – до 3200 гривень, а також зрівняти показники мінімальної зарплати і прожиткового мінімуму.  Про це повідомив прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, передає УНІАН.

«Мінімальна зарплата не може бути меншою ніж 3200 гривень. Прожитковий мінімум і мінімальна заробітна плата збігатимуться – вперше за 25 років. Люди завжди жили за межею можливого», – сказав глава уряду.

«Окремо хочу підкреслити, що і в приватному секторі до цього повинні поставитися з розумінням і якомога швидше запровадити такі стандарти. Безумовно, є два місяці на підготовку, але всі повинні розуміти, що менше, ніж 3 тис. 200 ніхто в країні не зароблятиме», – зазначив Гройсман.

Він доручив Міністерству економічного розвитку і торгівлі України, а також Міністерству фінансів – опрацювати всі необхідні рішення.

«Це (підвищення мінімальної зарплати, – ред.) відповідає нашим можливостям, і ми можемо це забезпечити з 1 січня 2017 року. Ми не просто виконуємо зобов’язання, ми їх перевиконуємо», – підкреслив Гройсман.

Як повідомлялося, в ухваленому парламентом у першому читанні проекті держбюджету-2017 заплановане зростання мінімальної зарплати до 1 тис. 762 грн. до 1 грудня 2017 року з 1,6 тис. грн. станом на 1 грудня 2016-го. Розмір прожиткового мінімуму був закладений на рівні 1 тис. 544 грн., в травні наступного року він повинен був підвищитися до 1 тис. 684 грн,  в грудні – до 1 тис. 762 грн.


Анна Захарова
Інформаційний Акцент http://www.akcent.org.ua/uryad-obitsyaye-pidnyaty-minimalku-do-3-2-ty-s-gry-ven/

Коментарі