Ростислав Мартинюк: Ми ризикуємо втратити значно більше, ніж ДонецькРостислав Мартинюк
Ростислав Мартинюк

Час від часу до рук потрапляють якісь довоєнні артефакти «донецького опору». Наприклад, бестселер Богдана Лепкого «Мазепа», виданий 2011 року в Донецьку. Немаргінальним 5000-м накладом!

І то не просто комерційний передрук.

Донецьке видання Лепкого має зубасту передмову донецького ж авторства – це письменник Олег Зав’язкін. У донеччанина чіткий політичний словник (у нього міг би повчитися містер Ярослав Грицак – божищетеперішніх евролібералів).

«Центральним у другій частині епопеї – «Батурин» – є опис облоги, падіння міста й пекельної кари, заподіяної МОСКОВСЬКИМИ ЗАЙДАМИ гетьманській столиці…», – пише Зав’язкін у Донецьку часів паханату Януковича.

А тут іще: «Звісно, не варто вимірювати нинішні відносини України та Росії подіями трьохсотлітньої давнини, але ПЕВНА ІСТОРИЧНА ПЕРЕСТОРОГА в романі Лепкого присутня».

Ще й яка пересторога! Донецьк став Батурином. Бо захоплений зрадою.

А як названо адміралів та князів Петра Першого? І Головкін, і Шафіров, і Меншиков у передмові донеччанина просто ПОПЛІЧНИКИ царя-злочинця. Чуєте, грицаки?

Донецьк, який ми втратили. І втратимо ще багато чого. Якщо нам пофік перестороги.


Анастасія Давиденко
Інформаційний Акцент http://www.akcent.org.ua/rosty-slav-marty-nyuk-my-ry-zy-kuyemo-vtraty-ty-znachno-bil-she-nizh-donets-k/

Коментарі