Голова фракції БПП у Раді відмовляється пояснювати походження своїх величезних статків (відео)Гринів
Гринів хотів засекретити від громадськості цілий перелік інформації про майно депутатів чиновників

Журналісти програми Схеми перевірили статки голови президентської фракції у Верховній Раді Ігоря Гриніва, який був ініціатором змін до закону про е-декларування.

З’ясувалось, що автомобіль «Ауді Q7», на якому пересувається Гринів, зареєстрований на 23-річного сина депутата Романа-Данила. А маєток в селі Таценки Обухівського району Київської області, з якого виїжджав Гринів, розташований на землі, більшу частину якої безкоштовно від держави отримала дочка депутата Марія Гринів. На території розташований будинок на майже 600 квадратних метрів, приватне озеро, ліс.

Вперше народним депутатом Ігор Гринів став у 1990 році ще за Радянського Союзу. А вже у 1993-му депутат Гринів отримав у користування від держави двокімнатну квартиру в депутатському будинку в самому центрі столиці – на Печерську.

У 2003 році Ігор Гринів – народний депутат вже від «Блоку Віктора Ющенка «Наша Україна». Його донька Марія, якій на той час було 19 років, отримує безкоштовно від держави землю у селі Таценки Обухівського району Київської області: 25 соток – під будівництво та 52 сотки  – для особистого селянського господарства. Ця земля тепер належить самому народному депутату – донька її подарувала батьку у 2015 році.

В отриманні донькою земельних ділянок Гринів не вбачає нічого надзвичайного: «13 років тому ми всією сім’єю перебрались повністю жити за місто. Отримали, згідно з українським законодавством, звернулися з заявою до сільської ради і отримали так само ділянку, докупили певні ділянки і збудували от із 2003 року, закінчили будівництво в минулому році власний будинок». На супутникових знімках можна побачити, що у 2006 році на цих ділянках – ліс.

Наступний знімок супутник Google зробив вже у 2010 році – тепер тут вже стоїть будинок площею майже 600 квадратних метрів і є навіть озеро. На той момент Ігор Гринів вже три роки як був депутатом від «Блоку Юлії Тимошенко» – «Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина».

Та народний депутат відобразив родинний маєток у декларації лише у 2015 році. Той факт, що будинок не був у деклараціях за 2013 та 2014 роки, Гринів пояснює наступним чином: «Ще раз кажу, от закінчили і ввели в експлуатацію будинок у минулому році». Коли будинок у Таценках вже був зведений, родина Гринівих продала квартиру у будинку на Панаса Мирного, 27.

За словами Гриніва, у цьому будинку він отримав двокімнатну квартиру від держави в 1993 році, а згодом придбав за власні кошти ще й 4-кімнатну. Згодом він їх об’єднав та продавав вже разом.

За словами депутата, також можна зробити висновок, що маєток у Таценках родина збудувала саме за виручені від продажу квартири гроші. У 2014 році Ігор Гринів став керівником виборчої кампанії Петра Порошенка на президентських виборах. А після його перемоги Гринів обіймає посаду заступника голови президентської адміністрації.

У листопаді 2014 р. Гринів пішов з цієї посади, а через місяць дружина Гриніва Оксана купила квартиру площею 145 квадратних метрів у житловому комплексі «Покровський посад» у столиці.  Квартиру такої площі сьогодні пропонують придбати майже за 7 мільйонів гривень. Згідно з декларацією на сайті Верховної Ради, у 2013 році родина Гриніва – а це дружина, донька та син – на трьох заробили всього 292 тисячі гривень. А сам він задекларував 224 тисячі заробітної плати та ще 100 тисяч гривень на банківському рахунку.

За наступний, 2014 рік дружина заробила лише 22 тисячі гривень, а сам депутат задекларував зарплату у 210 тисяч. Виходить, що за два роки родина Гриніва заробила 750 тисяч гривень. Це в рази менше, ніж вартість однієї квартири дружини. На запитання «Схем» Гринів спочатку пропонує подивитися його декларації за попередні роки, а коли журналісти їх роздрукували і ще раз запитали, звідки у дружини депутата гроші на дорогу квартиру у новобудові, відповів, що займався бізнесом із 1994 по 2002 роки.

«От з 1994 по 2002 рік – десь приблизно років 6-7, тобто свій перший, як кажуть, великий заробіток – не будемо називати цифри – я ще заробив у 1996 чи 1997 році», – сказав Гринів, наголосивши, що ці кошти були в готівці, тому вносити їх до декларації не потрібно було.

Нині народний депутат Гринів їздить на роботу на «Ауді Q7» 2015 року, зареєстрованому на 23-річного сина Романа-Данила. Гринів переконує, що користується автівкою, поки сина немає в країні.

Середня вартість такого автомобіля – 70 тисяч доларів. Виходить, що син депутата придбав авто, ще коли був студентом. Адже, за інформацією самого ж Ігоря Гриніва, його син закінчив навчання на початку 2016 року.

Окрім того, у декларації за 2015 рік Гринів задекларував півмільйона гривень від продажу рухомого та нерухомого майна, хоча, якщо порівняти декларації за 2014 та 2015 роки, то нічого з наявного майна не зникло. Та на запитання «Схем», що саме продали, народний депутат повідомити відмовився.

Як відомо, Ігор Гринів був одним ініціаторів внесення правок до Закону України про «Про запобігання корупції». Хотів засекретити від громадськості цілий перелік інформації про майно депутатів чиновників. Також депутат запропонував скасувати кримінальну відповідальність за помилки в декларації.

«Кримінальна відповідальність має бути за подачу недостовірної інформації про податки і ухиляння від податків. В іншому разі має бути адміністративна і політична відповідальність, а не кримінальна», – зазначав тоді він.

Через суспільний резонанс та, за словами Гриніва, після втручання самого президента він відкликав свої скандальні поправки.

https://youtu.be/S5Mx2m90Ihg

Анна Захарова
Інформаційний Акцент http://www.akcent.org.ua/golova-fraktsiyi-bpp-u-radi-vidmovlyayet-sya-poyasnyuvaty-pohodzhennya-svoyih-vely-chezny-h-statkiv-video/

Коментарі