Олександр Кочетков: Конспективно про головнеОлександр Кочетков, політолог
Олександр Кочетков, політолог

МАЄМО: нинішній стан українського суспільства характеризується розчаруванням, зневірою, безнадією, які можуть перерости як в апатію, так і в гнів, тобто неконтрольований бунт.

Суспільство інфантильне та уражене «синдромом Попелюшки»: чекає на фею, яка повинна за допомогою дива перетворити мізерне життя на розкішне існування принцеси. Тому настільки популярні популісти, радикали та інші шарлатани.

НЕОБХІДНО: перетворити суспільну свідомість таким чином, щоби з підневільних об’єктів владних зусиль істотна частина українців (25%) стали почуватися владою. Але владою не тільки з правами, але й обов’язками і – головне – відповідальністю.

З моменту такої суспільної трансформації запрацюють механізми громадянського суспільства – реальне правосуддя, права і свободи, конкурентне середовище в бізнесі та політиці, оскільки це – похідні від стану суспільної свідомості.

КРИТЕРІЙ: перша фаза суспільної трансформації буде досягнута, коли стане можливим одночасне (синхронне) проведення загальнонаціонального мітингу не менше ніж в ста містах України сумарною чисельністю не менше мільйона осіб з вимогою до влади запустити процедуру нового Громадського Договору і збором протягом двох днів не менше ніж трьох мільйонів підписів за референдум на підтримку нового Громадського Договору.

Мітинг обраний в якості критерію, оскільки його організація вимагатиме численних осередків активістів, вертикальної та горизонтальної координації, залучення коштів, підключення ЗМІ, самоорганізації, відстоювання позиції та всього іншого, що є ознаками громадянського суспільства.


Анна Захарова
Інформаційний Акцент http://www.akcent.org.ua/oleksandr-kochetkov-konspekty-vno-pro-golovne/

Коментарі