Бруківка із сонячними панелями зробить дороги новим джерелом енергіїАмериканські учені знайшли новий спосіб отримувати енергію
Американські учені знайшли новий спосіб отримувати енергію

Американські вчені знайшли неочікуваний спосіб підвищити продуктивність вуличного тротуару, перетворивши його в акумулятор енергії. Про це інформують Цікавості.

Таким чином, інноваційна бруківка з вбудованими сонячними панелями зробить дороги джерелом енергії.

Розробка американських учених називається «Solar Roadways». Її технологія полягає в тому, що в надміцну скляну бруківку вмонтовані сонячні панелі з акумуляторами. Застосування такої технології дозволить перетворити тисячі кілометрів американських автотрас у пасивне джерело енергії.

Зокрема, у штаті Айдахо дослідна ділянка дороги у 13 квадратних метрів вже замощена енергоефективною бруківкою. На цьому етапі розробки міцність бруківки достатня, щоб витримати пішоходів і велосипедистів, та занадто тендітна для важких машин. Щоправда, робота над збільшенням міцності продукту продовжується і вчені незабаром мають намір запатентувати бруківку, яка витримує вагу легкових автомобілів.

Анастасія Давиденко
Інформаційний Акцент http://www.akcent.org.ua/brukivka-iz-sonyachny-my-panelyamy-zroby-t-dorogy-novy-m-dzherelom-energiyi/

Коментарі