Путін іще мінімум рік «гратиметься» з Донбасом – політологПолітолог Володимир Фесенко
Політолог Володимир Фесенко

Політолог, директор Центру політичних досліджень «Пента» Володимир Фесенко у коментарі Слово і Діло проаналізував заяву очільника МЗС України Павла Клімкіна про те, що зустріч у «нормандському форматі» відбудеться на рівні міністрів закордонних справ наприкінці листопада.

«Якщо виходити із ситуації з розведенням сторін, за трьома позиціями, які були узгоджені, в одному пункті – Станиці Луганській – війська так і не відведено. Інші точки ще не узгоджено. Є принциповий пункт розбіжностей – Дебальцеве. Дуже сумнівно, що не лише найближчим часом, а й узагалі колись домовляться», – висловив думку Фесенко, додавши, що погоджуватися на вибори на умовах Москви та без гарантування безпеки в зоні конфлікту ніхто не буде, оскільки ліміт поступок вичерпано.

«Питання про безпеку на виборах принципове. Хтось має контролювати кордон і безпеку на виборах», – підкреслив експерт.

Також він зауважив, що питання про модель виборів, роззброєння бойовиків, перехідний період, процедуру виведення російських військових і низка інших питань, які ще не узгоджені, є абсолютно принциповими.

До того ж, керівництво ОБСЄ підтвердило, що Російська Федерація стягує на Донбас військову техніку. Як підкреслив політолог, це є прямим доказом того, що Росія не збирається йти на реальне врегулювання конфлікту.

«Триває переговорна гра. Росія грає так само, як грала з переговорами щодо Сирії. Наступного року вибори в Німеччині й Франції. Тому ще як мінімум рік буде ось така складна й неоднозначна гра з боку Росії», – наголосив Фесенко.

Анастасія Давиденко
Інформаційний Акцент http://www.akcent.org.ua/putin-ishhe-minimum-rik-graty-met-sya-z-donbasom-politolog/

Коментарі