Марина Данилюк: Про комплекси народних обранців без шуб і дорогих годинниківМарина Данилюк-Ярмолаєва, журналістка
Марина Данилюк-Ярмолаєва, журналістка

Декларація декларації різниця. Я би не рівняла всіх під емоційну лінійку в стилі Єлєни Трібушной – ах все сволочи и моральные уроды, как жить дальше)

Чому так? Є наприклад, Шимків. Він тривалий час працював у бізнесі і очолював Microsoft Україна. Він має два годинника і $255 тисяч готівкою – по суті міг вільно заробити і до приходу в Адміністрацію президента. А є Олег Ляшко, який успішно 15 років маніпулює образом босоногого мальчика, сирітки, захисника бабусь, корів та святої української землі, і має: 4 годинника, $740 тисяч. На практиці маємо: що ефективна робота ротом на телебаченні набагато прибутковіша, аніж іноземна компанія. Чи проголосують на майбутніх виборах за Ляшка? Сто пудів проголосують, оскільки всі рейтинги дають радикалами стабільну цифру – 9%. Пережив свого часу чувак у досить консервативній країні скандал із гей-розвагами з Борею в міністерстві, і це вдало переживе).

Друге. Є пістрява така, детальна декларація міністра МВС Арсена Авакова. А є теж доволі вражаюча – 27-річного Андрія Лозового. Перший декларує 760 пляшок колекційного вина, а другий – 186. При чому є деякі суттєві відмінності між цими особами. Арсен Аваков входив в рейтинги найбагатших людей Фокуса десь із 2007 року. А Лозовий в принципі після закінчення університету нічим особливо і не займався, та одразу став депутатом. І вже має під подушкою €150 тисяч.

Із незвичного – коли Прем’єр-міністр (офіційна особа, переговорник із закордонними інвесторами) тримає 2 мільйони доларів, коли очільник ДФС, Фонду держмайна, банкіри – тримають кеш удома. Оце дивина, бо ключові особи, які мають зацікавлювати громадян іти до податкових, у банки – самі в них же і не зацікавлені.

Крім публічних осіб – дуже раджу прочитати декларації суддів, митників, працівників РДА і ОДА, особливо на місцях. Там є цікаві речі і про земельні ділянки, і про квартири, і про новенькі лексуси.

І маленька ложка меду в відро дьогтю. Є низка депутатів, які комплексують через свої е-декларації, бо там немає 50 годинників, 30 шуб і скелета святого Петра під диваном. Я не сумнівалась в чесності цих салаг, ентузіастів своєї справи. Тому не буду їх рівняти під одну лінійку моральних уродів і надалі. Це та приємна знахідка, що вселяє надію, що якийсь шанс у нас ще лишився. Може, після е-декларацій, на них менше звертатимуть увагу баби, і зменшиться кількість підписників у соцмережах – але то якесь здорове зерно в політиці.


Анастасія Давиденко
Інформаційний Акцент http://www.akcent.org.ua/mary-na-dany-lyuk-pro-kompleksy-narodny-h-obrantsiv-bez-shub-i-dorogy-h-gody-nny-kiv/

Коментарі