Кожна сьома дитина на планеті дихає забрудненим повітрямzabrudnene-povitrya
Найбільше дітей – 620 мільйонів – проживає в районах із забрудненим повітрям у Південній Азії

Близько 300 мільйонів дітей проживають на планеті у місцях із надвисоким рівнем забруднення повітря. Вміст шкідливих речовин на цих територіях у 6 і більше разів перевищує граничні значення, встановлені Всесвітньою організацією охорони здоров’я. Про це повідомляє сайт Дитячого фонду ООН (UNICEF).

Для проведення дослідження використовувалися супутникові знімки. Їхній аналіз підтвердив, що близько двох мільярдів дітей на планеті живуть в регіонах із забрудненням повітря, викликаним такими факторами як викиди транспортом продуктів згоряння, інтенсивне використання викопного палива, пил і спалювання відходів.

Найбільше число дітей – 620 мільйонів – проживає в районах із забрудненим повітрям в Південній Азії. На другому місці Африка, де від забрудненості повітря страждають 520 мільйонів. Далі слідують Східна Азія та Тихоокеанський регіон із 450 мільйонами дітей, які живуть у районах, де забруднення перевищує гранично допустимі показники.

Варто зазначити, що із забрудненням повітря зовні та всередині приміщень безпосередньо пов’язане виникнення запалення легенів та інших респіраторних захворювань, на які припадає майже кожна десята смерть дитини у віці до п’яти років. Це робить забрудненість повітря однією з головних небезпек для здоров’я дітей на Землі.

Доповідь UNICEF опублікована за тиждень до початку 22-ї щорічної конференції ООН зі зміни клімату, яка розпочнеться в Марракеші 7 листопада і триватиме до 18 листопада.

У вересні ВООЗ повідомляла, що чисельність жителів Землі, які проживають в районах з небезпечними рівнями забруднення повітря, становить 92%. За даними організації, щороку через забруднення атмосфери вмирають близько трьох мільйонів осіб.

У травні 2016 року Всесвітня організація охорони здоров’я повідомила, що понад 80% жителів міст на планеті змушені дихати повітрям, вміст шкідливих речовин в якому перевищує граничні значення, встановлені ВООЗ. Зазначалося, що найвищі показники забрудненості спостерігаються в країнах з низьким і середнім рівнями доходу – в регіонах Східного Середземномор’я та Південно-Східної Азії.

При цьому з’ясувалося, що з 2008 по 2013 рік ступінь забруднення повітря в містах світу підвищилася на 8%, лише в деяких регіонах були зафіксовані поліпшення за цим показником. Таким чином, у ВООЗ констатували, що забрудненість повітря представляє собою найвищий ризик для здоров’я.

Анна Захарова
Інформаційний Акцент http://www.akcent.org.ua/kozhna-s-oma-dy-ty-na-na-planeti-dy-haye-zabrudneny-m-povitryam/

Коментарі