Кремль продемонстрував свою неадекватність і відчай – політологНа думку політолога, Путін почав ухвалювати нерозсудливі рішення
На думку політолога, Путін почав ухвалювати нерозсудливі рішення

Російський політолог, доктор історичних наук Лілія Шевцова у колонці НВ зауважила, що Кремль удався до загострення відносин із Заходом, перейшовши межу, яку не наважувалися перетнути совєцькі лідери.

«Якщо вірити російському дискусійному мейнстріму, РФ наразі напередодні зіткнення із Заходом або принаймні з його лідером – США. Ядерний ультиматум, оголошений Москвою Вашингтону – або ви приймаєте наші правила гри, або ми розмотлошуємо пакет ядерних угод, – став проголошенням готовності до конфронтації. І відтоді Кремль не втомлюється доводити, що не жартує. Фактично Путін пустив до гри свій останній козир, що здається нерозсудливістю», – зауважила Шевцова.

Вона наголосила, що при здоровому глузді жоден лідер не позбавлятиме себе можливості тримати в рукаві найбільш убивчий аргумент. Не здобувши від Америки згоди прийняти ультиматум, Кремль має або здавати назад, а це втрата обличчя, або робити новий крок, демонструючи готовність виконати загрозу. А це вже вихід за межі відомої моделі холодної війни, яка в нинішній ситуації може здатися достатньо дружнім пікніком.

«Ми бачимо, як російське самодержавство потрапило в капкан. З одного боку, не може знайти інший спосіб виживання, крім повернення до мілітаризації. Однак, з іншого, може запропонувати лише імітаційну мілітаризацію, оскільки для реального переходу на воєнний час немає ні ресурсів, ні готовності суспільства в ньому жити», – наголосила політолог.

Анастасія Давиденко
Інформаційний Акцент http://www.akcent.org.ua/kreml-prodemonstruvav-svoyu-neadekvatnist-i-vidchaj-politolog/

Коментарі