Дмитро Гнап: Через поспіх Порошенко сам зізнався у брехні щодо своїх офшорів



Дмитро Гнап, журналіст
Дмитро Гнап, журналіст

Коли щось робиш в останній момент, починаєш поспішати. Коли поспішаєш, зробиш якусь лажу. Ось і Петро Олексійович, допоспішався…. Мене не так зацікавила його декларація, як супроводжувальний її допис у Фейсбуці, який президент, очевидно, написав власноруч (там на початку допису його ініціали: ПП.). Так от, в цьому дописі президента є цікаве речення: «У 2014 була створена лише одна нова компанія, якою я володію напряму, – для продажу Roshen».

Воу-воу-воу, Петро Олексійовичу! «Хто любить прибрехати, мусить добру пам’ять мати», як каже українське прислів’я. Ми раніше чули від вас зовсім протилежне. Очевидно, в дописі президента йдеться про компанію Prime Asset Partners Limited з Британських Вірґінських островів. Ту саму скандальну «офшорку» з Panama Papers. Цим віргінським офшором Порошенко володіє одноосібно і напряму. І створений він вже під час його президентства. Вірґінський офшор президента є засновником кіпрської фірми, кіпрська володіє голандською, а голандська контролює український фонд, якому належить весь «Рошен». Тобто, вся ця шоколадна піраміда спирається на один маленький вірґінський офшор. Продав офшор – позбувся всієї цукеркової імперії. Власне, президент, вніс цю фірму в свою сьогоднішню електронну декларацію (друга світлина). Але раніше Порошенко стверджував, що вірґінський офшор йому був потрібен для передачі активів у «сліпий траст», а не для продажу.

«Президент підкреслив, що у створеній компанії немає статутного капіталу і відкритих рахунків, оскільки принциповою позицією була відсутність операцій через неї, а єдиною метою – передача відомих активів президента до «сліпого» трасту банкові з хорошою репутацією, який і висунув певні умови зі створення такого офшорного підприємства». (Петро Порошенко на прес-конференції в Токіо 06.04.2016 року).

Що цілком зрозуміло, бо якби президент в розпал офшорного скандалу визнав, що цей офшор створений для продажу «Рошену», стало б очевидно, що він хотів кинути український бюджет на кругленьку суму не сплачених податків. Бо на Вірґінських островах податок з продажу активів платити не треба.

14563356_1116459938437172_1295269861282375722_n14604839_1116459951770504_7793653488500720109_nЯк писав Bloomberg, Порошенку восени 2014-го року компанія Nestle пропонувала за «Рошен» 1 мільярд доларів. Він хотів три мільярди. Але навіть якщо продав би за мільярд, український бюджет не отримав би 170 мільйонів доларів, тому що власник мінявся б на Вірґінських островах. Зізнатися про такі наміри для президента була б ганебна ганьба і зрадлива зрада. Тому, коли все випливло з офшорним скандалом, Порошенком разом з юристами була обрана тактика заперечувати очевидне… А сьогодні така маленька лажа через клятий поспіх перекреслила таку титанічну роботу з відбілювання репутації. Ну, нічого, до наступного декларування, можна ще щось придумати. Хоч з цим розібрались. Ясно-понятно.

Джерело: Дмитро Гнап





Анна Захарова
Інформаційний Акцент http://www.akcent.org.ua/dmy-tro-gnap-cherez-pospih-poroshenko-sam-ziznavsya-u-brehni-shhodo-svoyih-ofshoriv/

Коментарі