Зен Антіпоп: Про «москвосовок» на українському телебаченніЗен Антіпоп, блогер
Зен Антіпоп, блогер

Днями випадково натрапив по українському телебаченню на вітчизняну реплику совкового телеформату під назвою «Что? Где? Когда?» (у нас воно зветься «Що? Де? Коли?»). Ті самі правила, той самий антураж, навіть голос ведучого зроблений максимально подібно до совкового оригіналу…

Починалася передача на диво україномовно: ведучий зачитував якісь формальні оголошення та вербальні формули. Але щойно закінчив – панєслась! Далі в передачі вже не було жодного українського слова…

У ролі «знатакоф» виступала команда одіозних коміків імені Зєлєнскава, яких і так на українському ТБ, м’яко кажучи, забагато. А тут вони з себе вирішили ще й «інтелектуалів» вдавати (до речі, не дуже вдало).

Але я навіть не про це. Там у них є така жіночка штатна (не знаю як звуть), яка за часів Януковича грала на їхніх виступах роль Юлі Тимошенко. Так от, на запитання про те, чи співає вона своїм дітям колискові і які саме, вона відповіла, мовляв, так, співає. Щоправда зізналася, що замість справжніх колискових зазвичай виконує «Кукушку» Віктора Цоя або «Виходіла на бєрєг Катюша». Такий от вельми показовий репертуар.

Розумієте? Ментальні москвосовки народжують та виховують в Україні таких самих ментальних москвосовків з дитинства. Виховують на рівні мови, культурних кодів, пісень, символів тощо. І, зрештою, це їхнє право.

Але ж поза тим, ми цих москвосовків дивимося щодня по українському ТБ, дозволяємо їхній спотвореній свідомості й уявленням про світ впливати на мільйони українців, даємо їм змогу виховувати не тільки їхніх власних дітей, але й цілі наші нові покоління! І лише пасивно обурюємося, коли вони вчергове видають ще одну особливо нахабну карикатуру на щось, що не є московським чи совковим.

Джерело: Zen Antipop

Анна Захарова
Інформаційний Акцент http://www.akcent.org.ua/zen-antipop-pro-moskvosovok-na-ukrayins-komu-telebachenni/

Коментарі