В Мін'юсті пропонують «безвіз» в обмін на сирійських біженців

11008071_450264485133326_6649628311024987706_n
Заступник міністра юстиції Сергій Петухов

Українська влада продовжує шукати способи для отримання безвізового режиму з Євросоюзом. Цього разу чиновники пропонують піти «турецьким шляхом», який, як відомо, зазнав провалу.


Заступник міністра юстиції Сергій Петухов запропонував Україні добровільно взяти на себе квоту на розселення сирійських мігрантів. Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.


«Не секрет, що на ухвалення рішення щодо України (стосовно «безвізу», – ред.) багато в чому вплинула сирійська міграційна криза. Саме побоючить негативної реакції виборців на мігрантів, європейські лідери не поспішають давати «безвіз» Україні. А якщо це є наша найбільша проблема, то саме вона може і стати рішенням!», – написав Петухов.


Він додав, що пропонував би ЄС «взяти на себе добровільно квоту на розселення мігрантів».


«Думаю, наша країна могла би повністю взяти на себе квоту, наприклад, Нідерландів. Що скажете? Це могло би стати важливим проявом солідарності з Європою у розв’язанні спільної проблеми. Звісно, ми потребували би додаткового фінансування від ЄС чи окремої країни, але це були б значно менші кошти, ніж було б витрачено на їхнє утримання в ЄС», – зауважив заступник міністра.


sny-mok-e-krana-2016-11-28-v-14-23-35


Варто зазначити, що пропозиція урядовця наразилась на шквал негативної реакції у соцмережі.


Зокрема, користувачі пишуть, що Україні краще подбати, про своїх власних внутрішніх переселенців, або принаймні не шокувати Євросоюз е-деклараціями чиновників.


Як відомо, 29 листопада 2015 року відбувся саміт Туреччина-ЄС, під час проведення якого Анкарі пообіцяли лібералізацію візового режиму з країнами ЄС і фінансову допомогу для боротьби з напливом нелегальних мігрантів. Тоді президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер запевнив, що в майбутньому Туреччина отримає і реальну перспективу членства в союзі. Для цього країна повинна була виконати низку вимог щодо приведення законодавства до стандартів ЄС.


24 листопада 2016 більшість членів Європейського парламенту проголосувала за призупинення на невизначений термін перемовин про надання безвізового режиму з ЄС громадянам Туреччини.


Нагадаємо, Президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер обіцяє запровадження безвізового режиму для українців до кінця поточного року, а експерти кажуть, що його можливо доведеться чекати до 2020-го.


Нагадаємо, 17 листопада Комітет постійних представників Євросоюзу дав згоду на початок міжінституційних переговорів щодо безвізового режиму для України, дозволивши старт переговорів між Радою ЄС та Європарламентом. Безвізовий режим для України та Грузії набуде чинності одночасно зі стартом роботи нового механізму призупинення «безвізу».


26 листопада стало відомо, що країни Європейського союзу на 99% узгодили текст угоди про механізм призупинення дії безвізового режиму, а питання, що лишилися, не мають надвеликої політичної ваги.

#ЄС, #Біженці, #БезвізовийРежим, #Сирія
Анна Захарова
Інформаційний Акцент http://www.akcent.org.ua/v-min-yusti-proponuyut-bezviz-v-obmin-na-sy-rijs-ky-h-bizhentsiv/

Коментарі