Близько третини європейців готові виправдати зґвалтування – дослідження

nasy-l-stvo
96% респондентів заявили, що побутове насильство по відношенню до жінок є неприйнятним

Близько третини (27%) жителів різних країн Європи вважають примус до інтимних стосунків допустимим за певних обставин, наприклад, якщо жертва була п’яна, або насильник шкодує про те, що трапилося. Про це свідчать результати дослідження, яке Єврокомісія проводила в країнах ЄС за участю 30 тисяч респондентів.


Як виправдання для зґвалтувань назвали провокаційний одяг, алкогольне або наркотичне сп’яніння жертви, загравання, недостатньо явний опір жертви, нічні прогулянки на самоті, наявність декількох сексуальних партнерів, готовність відправитися з кимось додому після вечірки або побачення. Також європейці готові виправдовувати ґвалтівників, якщо ті не розуміли, що вони роблять, або жалкують про свої дії.


Варто зазначити, що в Східній і Центральній Європі рівень толерантності до сексу без згоди вищий, ніж в Західній Європі. Однак не завжди поділ відбувається за географічною ознакою. Так, наприклад, в Бельгії зґвалтування готові виправдати лише 15%. При цьому про те, що насильство по відношенню до жінок часто буває спровоковане жертвою, кажуть 17% респондентів. Цей показник найвищий у Латвії (57%) і найнижчий в Нідерландах (7%).


96% респондентів заявили, що побутове насильство по відношенню до жінок є неприйнятним. В цілому, майже три чверті європейців (74%) вважають, що насильство по відношенню до жінок є поширеним явищем в їхній країні. 24% учасників опитування зізналися, що серед їхних друзів або близьких є ті, хто ставав жертвою домашнього насильства. 15% вважають, що насильство в сім’ї є приватною справою і обговорення цього питання не повинно виходити за межі родини.


Тільки 1% опитаних вважає, що відправка небажаних повідомлень із сексуальним підтекстом через Інтернет є ганебною. Для 95% це нормально відпускати жарти або сексуальні коментарі по відношенню до незнайомих жінок на вулиці, а 98% європейців впевнені, що торкатися колег із сексуальним підтекстом – законно.


Автори доповіді звернули увагу ЄС на те, що в деяких європейських країнах гостро необхідна робота над сприйняттям насильства за ґендерною ознакою. За їхніми оцінками, кожна п’ята жінка в якийсь момент свого життя піддається насильству. При цьому серед чоловіків жертвою насильства стає один з 71.

#ЄС, #Зґвалтування, #Насильство
Анна Захарова
Інформаційний Акцент http://www.akcent.org.ua/bly-z-ko-trety-ny-yevropejtsiv-gotovi-vy-pravdaty-zgvaltuvannya-doslidzhennya/

Коментарі