Монологи «легітимного», або як Янукович Україну від «шпагату» рятував

yanukovy-ch
Колишній глава держави заявив, що досі вважає вірним рішення відкласти підписання угоди про асоціацію з ЄС 21 листопада 2013 року

Екс-президент-втікач Віктор Янукович «на повну» використовує можливість висловитися під час відеодопиту, що 28 листопада відбувається у Святошинському райсуді в Києві. «Легітимний» міркує про долю України, її економіку, зовнішню політику та власні зусилля щодо налагодження цих процесів, які йому нібито не дали зробити націоналісти та радикали, передає Українська правда.


Зокрема, колишній глава держави заявив, що досі вважає вірним рішення відкласти підписання угоди про асоціацію з ЄС 21 листопада 2013 року.


За його словами, економічна частина угоди була невигідною для України: «Після того, як було встановлено урядом, що національні інтереси України постраждають, Україна багато втрачала, але не мала ніяких компенсаторів, ми звернулися тоді до Європейського Союзу, щоби доопрацювати цю угоду в частині втрат України і пошукати компенсатори».


Серед іншого він назвав втрати у зовнішній торгівлі з Росією, а також вимоги з боку МВФ щодо підвищення комунальних тарифів та підвищення пенсійного віку.


Янукович заявив, що Угода про асоціацію з ЄС мала підписуватися з урахуванням інтересів Росії. За його словами, Росія також готувала підписання такої угоди з ЄС, в такому випадку там були б враховані інтереси України.


За його словами, якщо б Росія у своїй угоді з ЄС не врахувала інтереси України, Україна сіла б «на шпагат».


«Але ми не олімпійські чемпіони, щоби на шпагат сісти», – заявив Янукович.


Він пожалівся, що нова влада не розслідує замахи на його життя з боку «радикалів».


«Такі жахливі факти порушення Конституції України, такі жахливі, факти як замах на життя голови держави, будь-яка влада, яка наступна приходить, повинна їх розслідувати», – сказав він.


За його словами, акції протесту з 24 по 29 листопада 2013 року були «анонсом».


«Безумовно, це був анонс, тому що політичні сили, які підштовхували мене до підписання цієї угоди… вони фальсифікували реальну, дійсну мету уряду і президента України», – сказав він.


За словами Януковича гасла, які в той час лунали на Майдані його дивували: «Наші партнери почали підтримувати різними засобами ті вимоги, які лунали на Майдані. Якщо б ці вимоги були мирними, якби дійсно вони забезпечили тиск на владу і змусили нас підписати цю угоду, то ніяких проблем не було б».


Янукович заявив, що прийнятним був «демократичний шлях», коли б організували вибори і обрали нову владу, яка б підписала угоду про асоціацію з ЄС.


«Але цього ніхто не дочекався. 21 лютого після підписання (угоди, – ред.), підписали близько 14 години, а близько 18 години вже почалися радикальні кроки, мій кортеж був обстріляний дорогою в резиденцію, обстріляли з автоматичної зброї», – додав він.


Водночас екс-президент також визнав, що спецпідрозділ МВС «Беркут» перевищив свої повноваження 30 листопада 2013 року.


Крім того, він заявив, що не виключає причетності до цього екс-голови Адміністрації президента Сергія Льовочкіна. Однак, наголосив, що немає доказів.


Нагадаємо, 23 листопада, міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що автором розгону Євромайдану був тодішній глава АП, а нині народний депутат від «Опоблоку» Сергій Льовочкін.


Сам же Віктор Янукович вперше про це сказав 24 грудня 2014 року. Льовочкін, у свою чергу, всі звинувачення спростовує.


Читайте: Луценко оголосив Януковичу підозру в держзраді (відео)

#Допит, #Янукович
Анна Захарова
Інформаційний Акцент http://www.akcent.org.ua/monology-legity-mnogo-abo-yak-yanukovy-ch-ukrayinu-vid-shpagatu-ryatuvav/

Коментарі