Європа застрягла у кризі та безсиллі – експерт Центру Разумкова

На думку Сунгуровського, в Європі зовсім немає політичного солідаризму
На думку Сунгуровського, в Європі зовсім немає політичного солідаризму

Директор військових програм Центру Разумкова Микола Сунгуровський у коментарі Слову і Ділу проаналізував запуск мінського процесу для врегулювання відносин між Сходом і Заходом.


На думку Сунгуровського, пошук шляхів урегулювання загострення між Сходом і Заходом, безумовно, потрібен, але необхідно розглядати точки зору різних можливих учасників цього процесу.


«Давно вже існує «процес Корфу» щодо перегляду наявної системи, норм держав, які існують у цьому союзі. Але все це поки що вилами по воді, тому що ті союзи, які існують, не задовольняють особливості сучасності, які виникають», – зауважив фахівець.


«Якщо говорити про теорію «Чорний лебідь», то зараз «чорні лебеді» летять зграями й уже ніхто не знає, як на це реагувати (теорія «Чорний лебідь» передбачає появу раптових та масштабних явищ, які кардинально змінюють перебіг історії – ред.)», – наголосив експерт.


На цьому тлі він зазначив, що є складності і на рівні відносин Росія-ЄС-Україна щодо питання санкцій.


«Позиція ЄС щодо продовження санкцій проти РФ залежатиме від дуже багатьох чинників, у тому числі від виборчих процесів, які пройдуть в Європі: Німеччина, Франція, Австрія. Яку позицію вони оберуть, незрозуміло. Це ще раз підтверджує, що хваленого політичного солідаризму всередині Європи немає», – підкреслив представник Центру Разумкова.


Також він підмітив, що, як виявилося, всі мають різні відносини, різні цінності та інтереси, а їхні вектори спрямовані в різні боки й немає єдиної позиції щодо загроз.


«Кожен бачить небезпеку з точки зору своїх цінностей. Все це стимулює ерозію тих інститутів, які існують в Європі. Тому необхідний процес аналізу тієї ситуації, яка існує. Цей аналіз має призвести до відповіді – потрібні нові інститути чи ні, на яких підставах вони потрібні, хто готовий до цього піти, що необхідно для того, щоб це було. Просто задекларувати створення нового ЄС або нового ОБСЄ – порожні слова», – наголосив експерт.


«У підсумку все може завершитися тим, що з’являться нові інститути, які стануть притулком бюрократії, й нічого більше», – підсумував Сунгуровський.

#ЄС, #Експерт, #МінськийПроцес, #Росія, #ЦентрРазумкова
Анастасія Давиденко
Інформаційний Акцент http://www.akcent.org.ua/yevropa-zastryagla-u-kry-zi-i-bezsy-lli-ekspert-tsentru-razumkova/

Коментарі