1 січня може зникнути доступ до е-декларацій чиновників

Із 1 січня реєстр е-декларацій може стати недоступним

Адміністратор державного реєстру декларацій Державне підприємство «Українські спеціальні системи» попередив про можливі перебої в роботі реєстру з 1 січня 2017 року. Про це повідомляє сайт ДП «УСС».


Як нагадало підприємство, із 1 січня 2017 року в Україні розпочинається другий етап електронного декларування. Кількість суб’єктів декларування може сягнути двох мільйонів.


«ДП «УСС» заявляє, що позбавлено можливості забезпечити з 1 січня 2017 року стабільну роботу Реєстру та належні умови подання е-декларацій через ресурсні неспроможності Реєстру виконувати свої функції на другому етапі е-декларування», – ідеться у заяві.


Також у підприємстві повідомили, що нині ресурсні спроможності дозволяють проводити до 5 тисяч одночасних сесій і зберігати й оброблювати до 1 мільйона е-декларацій на рік. Щоправда, в «УСС» очікують, що з 1 січня кількість одночасних сесій може зрости до 70 тисяч. Кількість декларацій на другому етапі е-декларування (до 1 квітня) може сягнути 2,5 мільйона.


Крім тог, підкреслено, що підприємство порушувало порушували це питання, просило про дооснащення і модернізацію, але вони досі не розпочаті: «Змушені констатувати, що наявні ресурси, обладнання Реєстру не дозволяють забезпечити належні умови його роботи на другому етапі е-декларування. Час, виділений державою і суспільством на підготовку Реєстру до другого етапу подання е-декларацій, уже майже вичерпано, але жодну з проблем не вирішено».


«Сподіваємося, що активна позиція суспільства у питаннях запобігання та боротьби з корупцією надасть поштовх для негайного вирішення НАЗК та причетними сторонами проблем забезпечення належного функціювання Реєстру е-декларацій та безумовного виконання вимог законодавства», – ідеться у повідомленні.

#ЕДекларації, #Законодавство, #Корупція, #НАЗК, #Сайт
Анастасія Давиденко
Інформаційний Акцент http://www.akcent.org.ua/1-sichnya-mozhe-zny-knuty-dostup-do-e-deklaratsij-chy-novny-kiv/

Коментарі