У 2017-му мінімальна стипендія становитиме 1100 гривень

Стипендії отримуватимуть лише ті студенти, що посіли найвищі місця в рейтингу, складеному вишами

З 2017 року українські студенти вищих навчальних закладів отримуватимуть академічні стипендії на підставі рейтингу. Відповідне рішення ухвалили на засіданні уряду 28 грудня, повідомляє Інтерфакс.


Перший заступник міністра освіти Володимир Ковтунець зазначив, що мінімальний розмір стипендії становитиме 1100 грн., підвищеної – 1600 грн.


Для окремих важливих спеціальностей розміри стипендій будуть вищими: вчителі математики, інформатики, природничих наук, студенти деяких інженерних спеціальностей (гірська і нафтогазова справа) отримуватимуть  1400 грн., а підвищена становитиме 2360 грн.


Ковтунець також озвучив ідею, що надалі в цю систему можна буде запровадити принцип позитивної дискримінації щодо студентів з інвалідністю, щоби давати їм додаткові бали для отримання більш високих місць в рейтингу та збільшити їхні шанси на отримання академічних стипендій.


Варто зазначити, що з наступного року стипендію отримуватимуть не всі студенти з усередненою четвіркою за сесію, а лише ті, що посіли найвищі місця в рейтингу, складеному вишами.  На 90% місце в рейтингу визначатиме навчальна успішність, а на 10% – критерії, що запропонує ВНЗ.


Заплановано, що з 50% студентів, які отримуватимуть стипендії, 43% – матимуть академічні стипендії за рейтинговою системою, а соціальну отримуватимуть 7%.


Раніше прем’єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що загальний обсяг видатків на стипендії у проекті бюджету на 2017 рік дорівнює майже шести мільярдам гривень.


Читайте: Українським студентам не потрібні дипломи – Гройсман (відео)

#КабінетМіністрівУкраїни, #Рейтинг, #Стипендія
Анна Захарова
Інформаційний Акцент http://www.akcent.org.ua/u-2017-mu-minimal-na-sty-pendiya-stanovy-ty-me-1100-gry-ven/

Коментарі