2017 року до «нормандського формату» може приєднатися ще одна країна

Віце-спікер ВРУ Ірина Геращенко не відкидає можливості приєднання нової країни до “нормандського формату”

Віце-спікер Верховної Ради України Ірина Геращенко в інтерв’ю 5 каналу повідомила, що 2017 року до переговорів щодо Донбасу у «нормандському форматі» може приєднатися ще одна держава.


«Доєднання когось до «нормандського формату» – можливо. Але ключове тут дві позиції: чи це доєднання додасть тиску на російську федерацію? І чи почне вона виконувати зобов’язання в рамках хоч якогось пулу? Поки що ми бачимо жодного бажання», – зауважила віце-спікер українського парламенту.


Крім того, вона наголосила, що Росія шантажує Україну бранцями, яких не відпускає, незважаючи на домовленості. Тим не менше, як підкреслила Геращенко, переговори щодо звільнення українських заручників мають тривати, і саме із країною-агресором, а не з ватажками бойовиків.


«Питання заручників стало одним з найбільш емоційних, важких. Це та тема, той козир, який Москва тримає у себе в рукаві і намагається ним шантажувати Україну і світ, вимагаючи амністії. Рішення про те, кого звільнити, коли звільнити, як звільнити ухвалюють не Ігорьок і Саша (ватажки так званих ДНР і ЛНР Ігор Плотницький і Олександр Захарченко – ред.), а затверджує саме Москва. Тому тут дуже важливо говорити саме із Москвою: шукати шлях, як вимагати від Москви звільнити наших бранців», – зазначила високопосадовець.

#ІринаГеращенко, #ВРУ, #Захарченко, #НормандськийФормат, #ОРДЛО, #Плотницький, #Полонені, #Росія
Анастасія Давиденко
Інформаційний Акцент http://www.akcent.org.ua/2017-roku-do-normands-kogo-formatu-mozhe-pry-yednaty-sya-shhe-odna-krayina/

Коментарі