«Мінімалка» по 3200: уряд прагне уникнути «зрівнялівки»

Розенко закликав місцеву владу контролювати, щоби не відбувалося переведення працівників на неповний робочий день

Кабінет міністрів планує жорстко контролювати процес підвищення мінімальної запрлати в Україні з 1 січня 2017 року. Про це сказав віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко, пише Інтерфакс-Україна.


За його словами, передусім необхідно уникнути зрівняння рівня оплати праці фахівців різної кваліфікації та переведення працівників на неповну ставку.


«Ми з вами, особливо в перші місяці нашої з вами роботи щодо мінімальної зарплати, в жодному разі не повинні допустити ані вирівнювання зарплат некваліфікованих і високопрофесійних працівників – не допустити так званої «зрівнялівки», – сказав він, звертаючись на селекторній нараді до голів ОДА.


Розенко додав, що з метою уникнення «зрівнялівки» необхідно буде забезпечити підвищення зарплат фахівцям, зокрема, за рахунок доплат з місцевих бюджетів.


Крім того, місцева влада має контролювати, щоби не відбувалося переведення працівників на неповний робочий день.


Крім того, кожна з обладміністрацій повинна створити робочу групу по боротьбі з нелегальним працевлаштуванням.


Як повідомляв Інформаційний Акцент, прем’єр-міністр Володимир Гройсман закликав підприємців забезпечити виплату своїм працівникам заробітної плати на рівні не менше ніж мінімальна у 3,2 тис. гривень. Також він попередив про відповідальність за невиконання цієї вимоги та переведення робітників на півставки.


Раніше президент Петро Порошенко також підписав документ, який запроваджує штраф за зарплати в конверті. У випадку виявлення порушення, підприємці будуть оштрафовані в розмірі 100 мінімальних зарплат. З 1 січня це становитиме 320 тисяч гривень.

#Кабмін, #МінімальнаЗарплата, #Розенко
Анна Захарова
Інформаційний Акцент http://www.akcent.org.ua/minimalka-po-3200-uryad-pragne-uny-knuty-zrivnyalivky/

Коментарі