Карл Волох: Діру Пенсійного фонду не залатати без збільшення оподаткування

Карл Волох, бізнесмен, громадський активіст, блогер

Мене не дивує сама поява критичних відгуків з приводу запровадження обов’язкового платежу для підприємців, які не отримують прибутку.  Бентежить, що їх (відгуків) так багато, і що інша точка зору не представлена ​​взагалі (принаймні, у мене в стрічці). Тим часом гігантська діра в Пенсійному фонді – це реальність. І що б вам не розповідали Юлі та Ляшки, жодних чудесних безболісних способів її залатати не існує. Будь-який з них має недоліки – різного рівня неприйнятність.


Можна різко підвищити пенсійний вік і тим зменшити виплати (щось подібне, але поетапно, роблять зараз у багатьох країнах). Але суспільство до цього, здається, не готове. Можна підняти ставку самого податку – але це перешкоджає розвитку економіки і заганяє бізнес в тінь, тим більше, він (податок) у нас і так високий. Можна закривати дефіцит за рахунок держбюджету, але ви подивіться в нього і спробуйте відшукати там ці жирні статті, з яких можна безболісно зрізати десятки мільярдів. Їх немає.


Ось і залишається варіант розширювати базу оподаткування, з чим ми тут і маємо справу. Причому, логіка уряду в цьому випадку цілком зрозуміла. Він виходить з переконання, що, вийшовши на пенсію, нинішній платник навряд чи погодиться отримувати виплати настільки ж нерегулярно, як робив внески. Крім того держава вважає: раз людині вистачає на життя, то і на податок в 700 гривень знайдеться. Думаю, дуже часто так і є, враховуючи, що до оплати податків в пострадянській та еталонно незаконослухняній  Україні ставляться дуже вільно, без роздумів викреслюючи державу зі списку обов’язкових платежів за першої ж можливості.


Чи означає це, що новий закон не створить серйозних труднощів для людей, які перебувають у складному становищі? Ні, звичайно. Просто недоліки цього закону менш трагічні для країни, ніж наслідки будь-яких інших запропонованих заходів збалансування бюджету ПФ.


Джерело: Карл Волох

#Ляшко, #ПенсійнийФонд, #Податки, #Тимошенко, #ФОП
Анна Захарова
Інформаційний Акцент http://www.akcent.org.ua/karl-voloh-diru-pensijnogo-fondu-ne-zalataty-bez-zbil-shennya-opodatkuvannya/

Коментарі