Найстарішу українську в'язницю Мін'юст віддасть у приватні руки

Будівлю, в якій розташовується Львівський слідчий ізолятор, побудували в 1614 році

Міністерство юстиції України повідомило, що віддасть у приватні руки не лише приміщення Лук’янівського слідчого ізолятора в Києві, але й Львівське СІЗО. Натомість майбутні власники цих будівель повинні побудувати нові слідчі ізолятори. Про це йдеться у повідомленні яють на сайті Мін’юсту.


Наразі завершено підготовку проекту державно-приватного партнерства щодо реалізації ініціатив «Будівництво нового київського слідчого ізолятора» і «Будівництво нового львівського слідчого ізолятора і лікарні». Вимоги та основні характеристики проектів оприлюднять наприкінці січня 2017 року.


Нагадаємо, Львівський слідчий ізолятор, розташований у центральній частині міста на вул. Городоцькій, 20, та є найстарішим СІЗО в Україні.


Будівлю, в якій розміщується Львівське СІЗО, побудували в 1614 році як монастир Святої Бригіди. У 1786 році монастир переобладнали під в’язницю, яка отримала назву «Тюрма Бригідки». За часів радянської влади будівлю використовували для утримання політичних в’язнів. З 1946 року установа функціонує як місце попереднього ув’язнення.

#ЛукЯнівськеСІЗО, #ЛьвівськеСІЗО, #МінЮст
Анна Захарова
Інформаційний Акцент http://www.akcent.org.ua/najstarishu-ukrayins-ku-v-yazny-tsyu-min-yust-viddast-u-pry-vatni-ruky/

Коментарі