Девальвація неминуча – аналітик зробив невтішний прогноз для гривні

Фінансовий аналітик Віталій Шапран запевнив, що девальвація гривні неминуча

Фінансовий аналітик Віталій Шапран у коментарі 24 пояснив, що базовий сценарій, затверджений владою на наступний рік, цілком реальний, оскільки макроорієнтири зовсім не зі стелі, як 2014 року. Щоправда, у 2017 році таки варто очікувати певну девальвацію національної валюти.


«Якщо ми не вийдемо за базовий сценарій, то долар до кінця 2017 року може коштувати 30-32 гривень», – спрогнозував фахівець.


На цьому тлі він запевнив, що наші західні партнери зовсім недарма схиляють Україну до аграрного бізнесу. Зокрема, як він розповів, 2017-2019 роках ф’ючерсні ринки намалювали дуже велику розбіжність між цінами на продукцію металургів і зерновими: до 2019 року руда повинна впасти до 45, а пшениця вирости до 180 доларів за тонну.


«Така «зміна варти» на сировинних ринках можлива завдяки активній політиці ФРС щодо підвищення ставок. У США очікують, що на кінець 2017 року ставка ФРС складе 1,5-1,75%. З огляду на що економіка США показала в третьому кварталі зростання 3,2% – ці прогнози цілком обґрунтовані і оптимізму ринкам, що розвиваються, вони не додають. Зростання ставки ФРС підвищує ймовірність економічної кризи в Китаї і катастрофи в РФ», – пояснив Шапран.

#Бізнес, #Валюта, #Гривня, #Економіка, #Криза, #КурсДолара, #Прогноз, #США, #Фінанси
Анастасія Давиденко
Інформаційний Акцент http://www.akcent.org.ua/deval-vatsiya-nemy-nucha-anality-k-zroby-v-nevtishny-j-prognoz-dlya-gry-vni/

Коментарі