Економіст: Децентралізація – фейкова, хоч і найбільш розпіарена реформа

Андрій Новак розкритикував дії влади щодо реформи децентралізації

Очільник Комітету економістів України Андрій Новак у коментарі Гордону на тлі активних обговорень реформи децентралізації наголосив, що органи місцевої влади і до цього дня не мають власних ресурсів, а розподіл доходів бюджету не змінювалося з 2004 року.


«Реформи могли би дати ефект, якби їх проводили. Поки є тільки розмови про реформи, красивий піар, а нічого реально не змінюється. Реформа не у створенні нових органів влади або зміни назв на вивісках», – зауважив експерт.


«Також реформа не полягає у малюванні на мапі нових територіальних кордонів. Реформа – це зміна систем: податкової, бюджетної, грошово-кредитної, пенсійної, медичної, освітньої. А, як ми бачимо, зміна систем не відбувається. Навіть найбільш розпіарена реформа під назвою «децентралізація» в реальності є фейком», – наголосив Новак.


За його словами, навіть незважаючи на заявлені перетворення, структура розподілу коштів між місцевим і центральним бюджетами так і не змінилася.


Так, було передано повноваження місцевим органам влади, але не надано власних фінансів. Як розповів фахівець, структурно 80% дохідної частини бюджету регіону і далі прямують до центрального бюджету, і тільки 20% залишається місцевим бюджетам.


«Це співвідношення 80 до 20 не змінюється з 2004 року. Це означає, що органи влади і донині не мають власних ресурсів. А те, що уряд звітує, нібито, у місцевих бюджетів стало більше грошей, не зовсім вірно, оскільки ідеться про видаткову частину, яка регулюється фактично в ручному режимі», – пояснив економіст.


Крім того, він підкреслив, що збільшення фактичних розмірів бюджетів є наслідком інфляції: «Номінально у гривнях стало більше грошей не тільки в місцевому, а й у центральному бюджеті. А все завдяки інфляційному ефекту. Протягом останніх трьох років роки сумарно інфляція склала більше 100%. У таких умовах бюджет може збільшуватися, але це відбувається не завдяки реформам і економічному росту. Це просто інфляційний ефект».

#АндрійНовак, #Бюджет, #Децентралізація, #Економіка, #Економіст, #Реформи, #Фейк
Анастасія Давиденко
Інформаційний Акцент http://www.akcent.org.ua/ekonomist-detsentralizatsiya-fejkova-hoch-i-najbil-sh-rozpiarena-reforma/

Коментарі