Якщо не навесні, то вже ніколи – політолог про безвізовий режим

Кирило Мочанов зробив невтішний прогноз щодо безвізового режиму з ЄС для України

Політолог Кирило Молчанов у коментарі Слову і Ділу проаналізував імовірність надання Україні безвізового режиму наступного року.


За словами Мочанова, уже всім очевидно, що безвізовий режим Україні не надають винятково через політичні мотиви.


«Нормальні вимоги до законодавства, тих самих е-декларацій та багато інших умов були виконані. Це вже перетворилося на елемент тиску на Україну, яким зручно шантажувати: не буде боротьби з корупцією чи ще чогось – не отримаєте «безвіз», – зауважив експерт, додавши, що, напевно, «на Печерських пагорбах це вже зрозуміли і змирилися».


Як він пояснив, справа в тому, що на початку лютого в ЄС лише розглянуть безвізовий режим, без гарантій, що задовольнять. Більше того, є позиція, що до виборів у Франції, які відбудуться в квітні, це питання взагалі не буде порушуватися, оскільки французи дуже негативно до цього ставляться.


«За підсумками виборів у Франції цілком імовірною є перемога євроскептиків – Фійона чи Ле Пен. Тоді про безвізовий режим взагалі не варто говорити», – підкреслив фахівець.


Також він наголосив, що варто розділяти позиції євробюрократів, які зацікавлені в безвізовому режимі, оскільки це їхній хліб: «ЄС певною мірою втомився від нашої держави. Є розчарування українською елітою. Якщо безвізовий режим не нададуть навесні, то його вже не буде ніколи».

#БезвізовийРежим, #ЕДекларації, #КирилоМочанов
Анастасія Давиденко
Інформаційний Акцент http://www.akcent.org.ua/yakshho-ne-navesni-to-vzhe-nikoly-politolog-pro-bezvizovy-j-rezhy-m/

Коментарі