Нацбанк заспокоює: причин для коливань курсу гривні немає

Ринкові фактори поки що сприятливі для валютного ринку, кажуть в НБУ

Девальваційний тиск на курс гривні цього тижня не пов’язаний із переходом «ПриватБанку» в державну власність, а твердження, що відплив депозитів із фінустанови провокує посилений попит на валютному ринку, не відповідає дійсності. Про це сказав заступник голови НБУ Олег Чурій. Чиновника цитує УНІАН.


«Приплив коштів населення в інші банки вдвічі перевищив відплив депозитів фізичних осіб з «ПриватБанку» з 19 грудня. Більше того, період їхнього відпливу з банку був нетривалим – всього три дні, і після цього повернення коштів населення в банк відновилося. У той же час, відплив депозитів юридичних осіб з «ПриватБанку» був компенсований припливом коштів на рахунки юросіб в інших банках у зв’язку з відшкодуванням ПДВ», – пояснив він.


29 грудня на міжбанківському валютному ринку продовжує спостерігатися тимчасовий надлишковий попит на іноземну валюту, сформований під тиском низки факторів. Зокрема, таку ситуацію спричинив надлишок гривневої ліквідності та відсутність необхідності продавати валютну виручку в експортерів, які отримали протягом минулого і поточного тижня відшкодування ПДВ на 12,5 млрд. грн.


З іншого боку, за словами Чурія, істотно зріс попит на валюту з боку учасників ринку у зв’язку з необхідністю проведення компаніями платежів за валютними кредитами наприкінці року.


При цьому, як зазначив заступник голови НБУ, на готівковому валютному ринку продаж валюти населенням продовжує перевищувати її купівлю. Так, у грудні за неповний місяць чиста купівля валюти банками у населення становила 34 млн дол. США.


Також повідомляється, що підтримка ліквідності обсягом 25 млрд грн, яку Нацбанк надав «ПриватБанку» після націоналізації, використана на покриття відпливу за депозитами і виконання нормативу обов’язкового резервування, який банк не виконував майже рік до переходу в держвласність.


«Фундаментальних передумов для коливань курсу гривні поки що немає – ринкові фактори поки що сприятливі для валютного ринку. Продовжує надходити виручка від експорту зернових, а також зберігається сприятлива для українських експортерів кон’юнктура на світовому ринку чорних металів і залізної руди», – зазначив Чурій.


Він підкреслив, що, як і раніше, регулятор готовий виходити на ринок з валютними інтервенціями для згладження надмірних коливань курсу гривні, викликаних часовими факторами, і має достатньо інструментів для цього.


«Обсяг міжнародних резервів на сьогодні становить близько 15,6 млрд дол. США. Цього достатньо і для продажу валюти в ході інтервенцій, і для виконання зобов’язань уряду і НБУ, а також ця сума відповідає зобов’язанням Національного банку перед Міжнародним валютним фондом у рамках програми розширеного фінансування EFF», – резюмував Чурій.


До слова, 29 грудня котирування гривні до долара США на міжбанківському валютному ринку на середину торгів встановилися на рівні 27,15/27,35 грн/дол. проти 26,95/27,15 грн./дол. на відкритті торгів. Котирування гривні до євро встановилися на рівні 28,4314/28,6409 грн/євро.

#Приватанк, #КурсГривні, #НБУ
Анна Захарова
Інформаційний Акцент http://www.akcent.org.ua/natsbank-zaspokoyuye-pry-chy-n-dlya-koly-van-kursu-gry-vni-nemaye/

Коментарі