Учені: зловживання Інтернетом відучує від системного мислення

Норвезькі вчені довели, що Facebook впливає на мозок людини так само, як і вживання кокаїну

Дослідження експерта в галузі кібернетичної інформації Ніколаса Карра показали, чим загрожує регулярний «серфінг» в Інтернеті. Про це пише Космо.


Експеримент Карра довів, що надмірне користування Інтернетом відучує людей від глибокого системного мислення.


Науковець стверджує, що регулярне «сидіння» в Інтернеті погано впливає на мозок людини. На його думку, звичка швидко переглядати величезні масиви інформації робить наше мислення поверхневим.


Цю думку підтверджують і дослідження нейрохірургів. Досліди показали, що під час роботи в мережі швидко розвиваються дві області головного мозку: та, яка відповідає за короткострокову пам’ять і частина, відповідальна за швидке ухвалення рішень.


При цьому глибинні зони мозку, в яких проходить аналіз одержуваної нами інформації, не отримує необхідних імпульсів, і не працює в повну силу.


Крім того, нещодавно норвезькі вчені довели, що Facebook впливає на мозок людини так само, як і вживання кокаїну.


Дослідження показали, що постійний перегляд стрічки надає наркотичну дію на нервову систему людини. Так, зображення з новинної стрічки викликали активізацію мигдалеподібного і смугастого тіла – такий же вплив на людський організм здійснює кокаїн.


Учені пояснили, що залежних людей відрізняє висока збудливість на об’єкти. У цьому випадку, таку реакцію викликала активність у соціальній мережі.

#Facebook, #Учені
Анастасія Давиденко
Інформаційний Акцент http://www.akcent.org.ua/ucheni-zlovzhy-vannya-internetom-viduchuye-vid-sy-stemnogo-my-slennya/

Коментарі