Ультиматум Качинського: Через УПА польсько-українські відносини – під питанням

Лідер «ПіСу» вважає, що відносини між двома державами залежать від ставлення до історії в Україні

Майбутнє польсько-українських відносин опинилося під питанням через трактування в Україні власної історії, зокрема ролі УПА. Про це заявив лідер керівної партії Польщі «Право і Справедливість» Ярослав Качинський. Про це він сказав в ефірі Radiо Rzeszów в польському місті Ряшів, повідомляє Onet.


На думку Качинського, який очолює політсилу, відому шовіністичним ставленням до України, майбутнє відносин двох країн залежить від того, яким буде ставлення до історії в Україні.


«Відносини польсько-українські сьогодні – під знаком запитання», – заявив він.


«Все ще не визначено, чи Україна стане на позицію (у формуванні історичної політики, – ред.), яку в Польщі вважають неприйнятною; чи буде Україна опиратися у своїй історичній легітимізації на традиції УПА, тобто традиції організації, яка вчинила злочини проти поляків, або зверне з цього шляху», – наголосив лідер «ПіСу».


Нагадаємо, раніше міністр закордонних справ Польщі Вітольд Ващиковський заявив, що історики та активісти мають примирити український та польський народи у питанні Волинської трагедії.


8 вересня 2016 року народні депутати ухвалили заяву Верховної Ради України «У зв’язку з ухваленням Сенатом і Сеймом Республіки Польща постанов від 7 липня 2016 року та 22 липня 2016 року щодо оцінки польсько-українського конфлікту в роки Другої світової війни».


Українські парламентарії назвали ухвалення рішення польським Сеймом і Сенатом щодо Волинської трагедії політизацією українсько-польських історичних сторінок та заявили, що необхідно з належною повагою і рівною турботою вшановувати пам’ять усіх жертв на території обох держав.


Як повідомляв Інформаційний Акцент, польський Сейм підтримав постанову, згідно з якою Волинську трагедію 1943-45 років визнали «геноцидом, вчиненим українськими націоналістами проти мешканців ІІ Речі Посполитої». Документ ухвалили майже одностайно, утрималися лише десятеро депутатів, 18 – не голосували. 11 липня визначено як «День пам’яті поляків-жертв геноциду, вчиненого ОУН-УПА».

#Качинський, #ПольськіШовіністи, #УПА
Анна Захарова
Інформаційний Акцент http://www.akcent.org.ua/ul-ty-matum-kachy-ns-kogo-cherez-upa-pol-s-ko-ukrayins-ki-vidnosy-ny-pid-py-tannyam/

Коментарі