Політолог: Чому Трампу пророкують імпічмент

Політолог проаналізував перші рішення Дональда Трампа

Політолог Андрій Горбенко у коментарі Слову і Ділу проаналізував  перші рішення адміністрації Дональда Трампа на зовнішній арені, зокрема щодо скандального будівництва стіни на кордоні з Мексикою.


За словами Горбенка, новий Президент США говорив те, що хотіли почути люди. Найгірше те, що він вірить у всі ці дурниці сам, тому будує стіни та розриває відносини з Китаєм.


«Є дві категорії популістів: ті, що, за класикою Макіавеллі, приходять до влади, користуючись популярними, але дурними гаслами, а потім працюють, як звичайні політики; друга категорія – популісти від природи. Вони самі вірять у те, що говорять, попри те, що це абсолютна нісенітниця», – висловив думку фахівець.


Він зауважив, що Трамп належить до тієї категорії популістів, які, не розбираючись у питаннях, говорять натовпу те, що від них хочуть почути, при цьому самі вірять у сказане, а це « велика дурість».


«Стіна з Мексикою, яку він реально має намір будувати, дуже індикативна, як і всі його перші рішення», – підкреслив експерт, додавши, що, дійсно, є ще республіканці, Сенат, але США – президентська республіка, тому рішення Трампа мають ключове значення.


«Якщо в Україні є прем’єр, який є головою виконавчої влади, й ми говоримо, що Порошенко має велику владу та вплив на Гройсмана, то в США головою виконавчої влади є Президент. Його рішення виконуються відразу. Парламент може вплинути, але не оперативно. В нас ВР може скасувати рішення Президента. У США немає такої можливості взагалі. Там дуже багато залежить від особистості».


Аналізуючи питання будівництва стіни, політолог спрогнозував, що ефекту це рішення не матиме, оскільки більшість нелегальних мігрантів все одно потрапляють до США літаками.


«Другий момент полягає в тому, що мексиканці, від яких Трамп нібито хоче відгородитися, не є найчисленнішими нелегальними мігрантами. Більше того, Мексика – не Молдова, й економіка в них не найгірша», – вважає фахівець.


«Так, люди їздять на заробітки, але це маятникова міграція, тому що вони повертаються додому. Жорсткість на кордоні веде до того, що люди не будуть повертатися просто тому, що складно буде завтра в’їхати назад», – зауважив експерт.


Таким чином, за його словами, стіна з Мексикою лише збільшить кількість нелегальних мігрантів. Питання ж полягає в тому, як рішення Трампа, наприклад розрив відносин із Китаєм, сприйме політична система США, оскільки там є досвідчені політики, які розуміють, що з такими ініціативами він може занурити США в економічну депресію. «Не виключено, що Трамп через два роки закінчить імпічментом», – підсумував політолог.

#АндрійГорбенко, #Трамп
Анастасія Давиденко
Інформаційний Акцент http://www.akcent.org.ua/politolog-chomu-trampu-prorokuyut-impichment/

Коментарі