Новий глава МЗС Німеччини насторожує своєю прихильністю до Кремля – ІноЗМІ

Новим очільником МЗС Німеччини може стати прихильник Путіна

Історик Ян Бехрендс у статті для Die Zeit прокоментував новину про те, що колишній лідер соціал-демократів Зіґмар Ґабріель збирається стати міністром закордонних справ, замінивши на цій посаді Франка-Вальтера Штайнмаєра.


За словами фахівця, новина про те, що колишній очільник Європарламенту Мартін Шульц стане кандидатом СДПН в канцлери Німеччини, затьмарила іншу важливу інформацію. Як він запевнив, що це свідчить про те, що німці чомусь не звернули увагу на дивні амбіції Ґабріеля.


Експерт стверджує, що це вказує на слабкі уявлення виборців у Німеччині про важливість закордонної політики, оскільки в іншому випадку у них би виникли питання про те, чого Німеччині і Європі чекати від такого глави МЗС, з якими концептуальними ідеями він йде на дипломатичну роботу і чи добре він розуміє виклики, перед якими постав Брюссель і Берлін?


Екс-глава німецького МЗС Штайнмайєр збирається стати президентом Німеччини за підтримки ХДС і СДПН, тому його місце у відомстві звільниться.


Історик підкреслив, що Штайнмайєр – досвідчений дипломат. Так, він був попередником і наступником Ґідо Вестервелле на чолі німецької дипломатії. Штайнмайєр на міжнародній арені заробив імідж м’якого голосу і розсудливої поваги.


Тим не менше, як підкреслив історик, час його епохи завершився. Міністерство закордонних справ Німеччини надто тривалий час провело провело під управлінням його традиційних уявлень, яким суперечить жорстока реальність воєн на Сході України і в Сирії. Так, примирливі заяви про те, що «військових рішень немає», більше не працюють. Кремль побачив, що може розраховувати на дивовижну поблажливість Штайнмайєра, продовжуючи агресивно змінювати факти в Донбасі і на Близькому Сході.


Крім того, німецький дипломат забував про свою м’якість, говорячи про НАТО і Президента США Дональда Трампа, якого у серпні 2016 року він назвав «проповідником ненависті».


Щодо Ґабріеля, то його політична кар’єра, за словами історика, просто вражає. Так, стверджує експерт, вона відзначилася сильною політичною волею і талантом. Він один із тих, хто лишається помітною фігурою в німецькій політиці з часів канцлера Ґерхарда Шрьодера. Ґабріеля вважають проникливим тактиком, який вміє швидко використовувати політичні можливості і ухвалювати рішення. Щоправда, як зауважив фахівець, саме ці його сильні сторони як політика можуть стати шкідливими в ролі дипломата.


За прогнозом Бехрендса, найбільшою проблемою може стати ставлення Ґабріеля до Росії. 2015 року, коли Захід оголосив про політичну ізоляцію Кремля за вторгнення в Україну, Ґабріель, тоді ще на посаді міністра економіки, поїхав у Москву з «приватним» візитом.


Виступаючи у російській столиці він дистанціювався від позиції ЄС і федерального уряду Німеччини, говорив про своє нерозуміння того, «чому наші країни раптом пішли в різні сторони».


Потім, після зустрічі з президентом РФ Путіним, Габріель, «як школяр, попросив у Путіна автограф».


Історик підкреслив, що сучасна Німеччина не може дозволити собі мати міністра закордонних справ, який буде здійснювати такі «приватні» візити в Москву. На його думку, за лічені місяці до виборів Бундестагу на чолі МЗС Німеччини повинен стати хтось, кому союзники будуть довіряти і з ким можна буде спільно працювати над відновленням миру і безпеки у Європі.

#Німеччина, #Штайнмайєр, #Ґабріель
Анастасія Давиденко
Інформаційний Акцент http://www.akcent.org.ua/novy-j-glava-mzs-nimechchy-ny-nastorozhuye-svoyeyu-pry-hy-l-nistyu-do-kremlya-inozmi/

Коментарі