Дмитро Тимчук: Як із генерала часів Януковича зробили національного героя

Народний депутат України Дмитро Тимчук

Уважно прочитав сьогоднішнє інтерв’ю в ЗМІ з екс-замначальника Генштабу ЗСУ генералом Ю. Думанським. Дуже правдоподібно генерал розповідає, як в лютому 2014 го написав рапорт про звільнення, «де пояснив, що не згоден із політикою втягування ЗСУ у внутрішній конфлікт» (маються на увазі події навколо Майдану). За його словами, «ми розуміли, що військові повинні бути поза політикою і мати свою позицію».


Ну а потім дуже чесний і благородний генерал Думанський докладно пояснює, хто винен, що здали Крим, чому неправильно велася АТО і т.д.


У мене питання до Думанського. А хто рівно три роки тому, в кінці січня 2014 го, змушував армію підписувати «звернення до Януковича», в якому військові вимагають від президента «невідкладних заходів щодо стабілізації в країні», «зупинити екстремізм, протиправні дії» (це про Майдан) ? Або це була не «психологічна підготовка» армії до застосування проти Майдану?


(Я тоді писав у коментарі: «Фраза в телеграмі про» недопущення перекручування результатів обговорення «нехай не бентежить – це спроба прикрити генеральську дупу. Всі знають, як в армії такі заходи зазвичай проводяться». Однак знайшлося кілька військових колективів, які відмовилися брати це звернення, не дивлячись на команду Генштабу!)


Коли в січні 2014 го я опублікував, крім іншого, і цю телеграму Думанського, розіслану по військових частинах, співробітники однієї з наших спецслужб посилено обробляли моїх рідних із метою виявити моє місцезнаходження. А зараз генерал, який цю телеграму розсилав за своїм підписом, у нас мало не національний герой.


Дивно це.


P.S. До слова, ось вам і відповідь на те, чому в лютому-березні 2014-го армія була паралізована. Адже всього за місяць до перемоги Майдану військове керівництво розповідало солдатам і офіцерам, що Майдан – це екстремісти. І ось ці «екстремісти» прийшли до влади. Багато військовослужбовців готові були беззаперечно виконувати їх накази? Це зараз у нас табуни всезнайків заднім числом, – шкода, мало хто пам’ятає реальну ситуацію на той момент, хоча пройшло всього три роки …


Джерело: Дмитро Тимчук

#ДмитроТимчук, #Янукович
Анастасія Давиденко
Інформаційний Акцент http://www.akcent.org.ua/dmy-tro-ty-mchuk-yak-iz-generala-chasiv-yanukovy-cha-zroby-ly-natsional-nogo-geroya/

Коментарі