Більшість обіцянок «Опоблоку» виявилися брехнею і маніпуляціями – КВУ

Більшість заяв “Опозиційного блоку” визнали маніпуляціями і брехнею

У Комітеті виборців України заявили, що більшість заяв «Опоблоку», згідно з результатами перевірки політиків у грудні минулого року, виявилися неправдивими.


Як зазначили у КВУ, приблизно дві третини нардепів від «Опозиційного блоку» виявилися маніпуляцією чи неправдою.


Так, із 20 перевірених заяв 10 визнали неправдивими, іще 5 заяв – маніпулятивними.


«Усі заяви було взято з відкритих джерел: виступів політиків під час пленарних засідань Ради, на телебаченні, їхні повідомлення на офіційних сайтах партій тощо», – ідеться у звіті організації.


Наприклад, як показала перевірка, брехнею виявилися слова Бориса Колесникова про те, що «влада не надає консультацій на місцях щодо проведення децентралізації».


«У кожній із 24 областей України створено офіси реформ, які займаються методологічною підтримкою реформи децентралізації, надаючи відповідні консультації всім зацікавленим сторонам», – наголосили у Комітеті.


Крім того, неправдивими виявилися слова Михайла Папієва про те, що вартість приготування страв для Новорічного столу, зокрема салату «Олів’є», суттєво зросла.


«Вартість новорічного салату «Олів’є» 2016 року була на 4% нижчою, ніж минулоріч. Це пов’язано із зниженням ціни на овочі. За даними Державної служби статистики України за рік ціни на овочі знизилися на 28,6%, яйця – 9,6%», – підкреслює КВУ.


Також нардепи від «Опоблоку» маніпулювали інформацією про е-декларації, заявивши, що політики викликають ненависть українців своїми деклараціями. Щоправда, як показала перевірка, саме нардепи від цієї партії є одними з найбагатших у парламенті.


Заяви про те, що «Опозиційний блок» – «за» підтримку національного виробника через створення експортного агентства теж визнали неправдивими.


«20.12.16 ВРУ ухвалила Закон №1792, яким було створено експортно-кредитне агентство, що передбачає підтримку національних виробників. «За» проголосували лише 18 депутатів «Опозиційного блоку» із 43», – підсумували в Комітеті.

#ОпозиційнийБлок, #КВУ
Анастасія Давиденко
Інформаційний Акцент http://www.akcent.org.ua/bil-shist-obitsyanok-opobloku-vy-yavy-ly-sya-brehneyu-i-manipulyatsiyamy-kvu/

Коментарі