Письменники масово йдуть з «Російського ПЕН-центру»: Це не правозахисна організація

Нобелівський лауреат Світлана Алексієвич та автор історичних романів Борис Акунін вийшли з організації

«Російський ПЕН-центр», який колись вважався правозахисною організацією, залишили Нобелівський лауреат Світлана Алексієвич та автор історичних романів Борис Акунін (Григорій Чхартішвілі), передає телеканал Дождь.


За словами Алексієвич, цей крок пов’язаний з виключенням із організації письменника та журналіста Сєргєя Пархоменка.


У свою чергу, Акунін, який був змушений виїхати за межі РФ, заявив, що «Російський ПЕН-центр» правозахисною діяльністю більше не займається, отже, жодного стосунку до ПЕН-руху не має.


«Завдання всієї діяльності «Російського ПЦ» полягає лишень у тому, аби не розсердити начальство. Я поділяю погляди ПЕН-руху, але прошу надалі ніяк не асоціювати мене з «Російським ПЦ», – написав він у соцмережі.


Напередодні про рішення залишити організацію повідомили письменники Алєксандр Ілічевський та Лєв Рубінштейн. Як заявив останній, причинами виходу стали дії керівництва організації: воно виключило з клубу деяких колег й здійснило щодо них репресивні заходи.


Як відомо, члени «Російського ПЕН-центру» почали масово залишати організацію після виключення з її лав публіциста, журналіста, радіоведучого й громадського активіста (проекти «Диссернет», «Последний адрес») Сєргєя Пархоменка, в минулому – головного редактора часописів «Итоги», «Вокруг света», а також видання «Ежедневный журнал».


Підставою для цього стала його публікація на підтримку українського політв’язня, кінорежисера Олега Сенцова.

#РосійськийПЕНЦентр, #Акунін, #Алексієвич
Анна Захарова
Інформаційний Акцент http://www.akcent.org.ua/py-s-menny-ky-masovo-jdut-z-rosijs-kogo-pen-tsentru-tse-ne-pravozahy-sna-organizatsiya/