Андрій Новак: Купюра в тисячу гривень спровокує паніку серед українців

Андрій Новак, голова Комітету економістів України

Введення купюри номіналом 1000 гривень спровокує негативні очікування на ринку.


Мова йде не тільки про юридичних осіб, але й про пересічних українців. Цей крок сприйматимуть як сигнал, що нібито будуть вищі ціни. Негативні очікування на високі темпи інфляції й подальшу девальвацію гривні провокують панічні настрої. Паніка й може спричинити як девальвацію, так і інфляцію.


Економічного підґрунтя для такого кроку немає. Номінал українських грошей зараз співмірний із номіналом доларів і євро. Середня зарплата в Сполучених Штатах Америки  – близько 3 тисяч доларів на місяць. В західноєвропейських країнах – теж близько 3 тисяч євро. В Україні – 3-3,5 тисячі гривень. У доларовій грошовій масі найбільший номінал – 100 доларів, в євро – 500. У нас є номінали 200 і 500 гривень. Практичної потреби вводити купюру в тисячу гривень немає.


Але прихованого додаткового друку грошей від введення нової банкноти не слід очікувати. Аби додрукувати додаткові гроші, Нацбанку не потрібно вводити нову купюру. Облік ведеться в сумах.


Джерело: Андрій Новак

#1000Гривень, #Інфляція, #Девальвація, #ДрукГрошей, #Купюра, #НБУ
Анна Захарова
Інформаційний Акцент http://www.akcent.org.ua/andrij-novak-kupyura-v-ty-syachu-gry-ven-sprovokuye-paniku-sered-ukrayintsiv/