Юрій Касьянов: Війна завжди вимагає жертв

Юрій Касьянов, волонтер, громадський активіст

Причина військового загострення на Донбасі завжди одна – війна вимагає жертв. Незалежно від приводу – чи це спланована керівництвом операція, чи місцева ініціатива польових командирів, або хтось із солдатів від напруги і втоми натиснув на спусковий гачок. Не в цьому суть. Поки триватиме війна – будуть втрати серед бійців, будуть обстріли житлових районів, буде кров і страждання.


Давайте не будемо себе обманювати: жодний «Мінськ», жодні санкції, Меркель, Олланд і Трамп не можуть зупинити війну, цілі якої не досягла жодна зі сторін. Путін не отримав Україну, ми не повернули окуповані території. І якщо ми хочемо закінчити війну, нам треба зрозуміти її цілі, прийняти їх як план дій, перестати вірити популістам і бути готовими жертвувати чимось дуже важливим – своєю роботою, своїми грошима, своїм життям – і боротися до кінця.


Щоби закінчити війну, треба перемогти. Щоби перемогти – потрібна рішучість. А вся наша рішучість розтікається постами по Фейсбуку, лайками на підтримку тих, хто «хоч щось робить». Тому що робити хоч щось самим, а тим більше думати – ми не хочемо.


Ані демонстрацій на підтримку війни. Ані протестів проти торгівлі з окупантами. Немає черг в військкомати. Навіть на «підтримуване» багатьма жителями мереж «блокування» немає людей, немає добровольців. Немає ніякої самоорганізації, немає відповідальності, немає жертовності. Немає війни – вона в телевізорі і соціальних мережах, де добрі політики і завзяті герої влаштовують для нас світле майбутнє.


Розкрийте очі, подивіться правді в обличчя. Навчіться думати самостійно, і діяти по-спражньому. Не вдасться відсидітися перед компом. Без вас, без вашої участі, без вашої жертви нічого не вийде.


Джерело: Юрий Касьянов

#Війна, #Військкомат, #Демонстрація, #Добровольці
Анна Захарова
Інформаційний Акцент http://www.akcent.org.ua/yurij-kas-yanov-vijna-zavzhdy-vy-magaye-zhertv/

Коментарі