У МОН пояснили, як нараховуватимуться підвищені стипендії

На призначення виплат зможе вплинути стипендіальна комісія та рішення вченої ради університету

Українські студенти побоюються, що після нововведень Міністерства освіти фактично скасована стипендія за особливі успіхи в навчанні, так звана підвищена стипендія. Однак, у МОН заспокоїли – на процес її призначення можуть впливати вчені ради університетів, пише Українська правда.


Згідно із розпорядженням вченої ради КНУ імені Тараса Шевченка про виплати академічних стипендій у 2017 році, 40% студентів денної форми на кожному факультеті (інституті), які навчаються на бюджеті, отримають  академічну стипендію.


Крім того, підвищену академічну стипендію призначатимуть лише 3% студентів, які мали найвищі бали із навчальних дисциплін попередньо зданої сесії. Якщо комусь довелося перескласти якийсь із предметів, академічну стипендію він не отримає.


Звичайна (ординарна) та підвищена (за особливі успіхи) академічні стипендії, згідно із оновленою системою виплат студентам, призначаються за рейтинговими списками, які укладаються відповідно до кількості балів, які студенти отримали за той чи інший предмет під час сесії.


Ознайомившись із рішенням вченої ради КНУ імені Тараса Шевченка, його студенти підрахували, що, наприклад, на факультеті соціології, ніхто не отримає підвищеної стипендії, оскільки 1 людина – це вже більше затверджених 3% від загального числа стипендіатів на курсі.


Таким чином, припускають вони, фактично було ліквідовано стипендію за особливі успіхи у навчанні, а те, що розмір загальної виплати збільшили з 815 до 1100 грн. в цілому не рятує ситуацію.


У свою чергу, директор департаменту вищої освіти МОН Олег Шаров пояснив, що підвищена академічна стипендія нараховується тоді, коли студенти певного факультету ВНЗ, відповідно до рішення стипендіальної комісії, займають найвищі рейтингові позиції.


Посилаючись на Порядок призначення і виплат стипендій, затверджений у редакції постанови Кабміну від 28 грудня 2016 року, департамент вищої освіти говорить, що університети самі можуть визначатися із правилами виплат стипендій та затверджують їх на засіданнях вчених рад.


Опорним документом у таких випадках є вже згаданий Порядок призначення. У ньому також ідеться, що спеціальна стипендіальна комісія вирішує суперечливі питання призначення виплат студентам і подає на підпис керівникові ВНЗ список осіб, які отримують академічну стипендію протягом наступного після сесії семестру навчання.


Отже, затверджений 3% ліміт для студентів КНУ імені Тараса Шевченка має регулюватися внутрішніми правилами виплат, на які може вплинути стипендіальна комісія та рішення вченої ради університету.


Читайте: 2017 року мінімальна стипендія становитиме 1100 гривень

#МОН, #Стипендії, #Студенти
Анна Захарова
Інформаційний Акцент https://www.akcent.org.ua/u-mon-poyasny-ly-yak-narahovuvaty-mut-sya-pidvy-shheni-sty-pendiyi/

Коментарі