Російські «кіберведмеді» атакували комп'ютерну систему МЗС Польщі

Якщо інформація підтвердиться, це буде перший за останній час випадок цілеспрямованих дій російських комп’ютерних злочинців проти урядової структури Республіки Польща.

Співробітники Міністерства закордонних справ Польщі в грудні 2016 року отримали листи зі шкідливим програмним забезпеченням, що дозволяло вкрасти дані з комп’ютерів. За кібератакаю стоїть хакерське угруповання APT28 (Fancy Bears’), пише Rzeczpospolita.


«Справа ускладнюється тим, що атака була проведена з серверу Міністерства закордонних справ однієї з країн Латинської Америки», – пояснює прес-служба міністерства.


Кібератаці вдалося запобігти, проте видання з посиланням на джерела повідомляє, що сайти польських відомств захищені погано. Якщо інформація підтвердиться, то це буде перший за останній час випадок цілеспрямованих дій російських комп’ютерних злочинців проти урядової структури Республіки Польща.


Раніше Fancy Bears’ (або як їх ще називають «кіберведмеді») діяли проти Демократичної партії США та армії України. Перед цим неодноразово повідомлялося про втручання хакерів-росіян у вибори на території США та Європейського Союзу.


Що ж стосується України, то тут росіяни «поклали» сервери Пенсійного фонду, Держказначейства, Державіаслужби, «Укрзалізниці», Мінфіну, Мінінфраструктури, а також лишали без світла Прикарпаття.

#Польща, #РФ, #Хакери
Анна Захарова
Інформаційний Акцент http://www.akcent.org.ua/rosijs-ki-kibervedmedi-atakuvaly-komp-yuternu-sy-stemu-mzs-pol-shhi/

Коментарі