У Каліфорнії почали збір підписів за вихід зі складу США

Штати Каліфорнія хоче вийти зі складу США

У штаті Каліфорнія розпочали збір підписів за вихід зі складу Сполучених Штатів Америки. Про це повідомили на сайті ініціативи Yes California, передає Європейська правда.


На сторінці ініціативи у Twitter зазначено, що «Генеральний прокурор Каліфорнії схвалив збір підписів для #Calexit на 2018 рік, і ми почнемо 29 січня».


Daily News стверджує, що прихильникам Calexit необхідно протягом 6 місяців зібрати підписи 585 407 осіб (8% від зареєстрованих виборців штату).


У коментарях виданню прихильники Calexit підкреслили, що Каліфорнія – це економічний гігант, який субсидіює десятки південних і західних штатів, які не поділяють її цінності.


«Ми надаємо мільярди іншим штатам. Це статус колонії», – заявив один із організаторів Calexit Марк Руїс Еванс.


У разі збору необхідної кількості підписів у листопаді 2018 каліфорнійці матимуть можливість проголосувати за скасування двох положень місцевої конституції: про те, що штат є «невіддільною частиною США», а Конституція США – «основним законом країни».


Референдум безпосередньо про вихід Каліфорнії зі складу США може відбутися навесні 2019. Якщо явка становитиме щонайменше 50% виборців штату, а з них щонайменше 55% проголосує за відокремлення штату – Каліфорнія вийде зі складу США.


Нагадаємо, 22 листопада прихильники незалежності Каліфорнії звернулися у прокуратуру штату з пропозицією про проведення референдуму з питання про вихід зі складу США. Активісти вважають, що каліфорнійці в культурному відношенні відрізняються від решти частини США і є окремою нацією. Нині у Каліфорнії живе сорок мільйонів чоловік. Штат є найбільшим за чисельністю населення в США, а також займає перше місце за розміром ВВП серед усіх штатів.

#Каліфорнія, #Конституція
Анастасія Давиденко
Інформаційний Акцент http://www.akcent.org.ua/u-kaliforniyi-pochaly-zbir-pidpy-siv-za-vy-hid-zi-skladu-ssha/

Коментарі