Олександр Кочетков: «Особливий Донбас» блокує всю Україну

Олександр Кочетков, політолог

«ОСОБЛИВИЙ ДОНБАС» БЛОКУЄ ВСЮ УКРАЇНУ


Хочу проілюструвати, що таке олігархічний консенсус на живому прикладі.


Р.Ахметов є головним вигодонабувачем так званого «донбаського патріотизму». Ідеологію шліфували А.Гурбіч, В.Корнілов та інші діячі різного ступеня одіозності. Сенс її в тому, що Донбас – регіон особливий, і проживають там, зрозуміло, особливі люди.


Підкреслюю: не своєрідні, що нормально, а саме особливі.


Особливість ця полягає в тому, що знання, освіта та інше – не важливо. Важливіше слідувати якійсь регіональній моралі. Яка полягає в тому, що донеччани – найбільш згуртовані, надійні, гідні, просто сіль землі, як в Артемівську. Всі решта – утриманці-нероби, які навіть в шахту не спускалися. Тому їх доводиться годувати й утримувати. І тому всі завжди донеччанам винні.


Зрозуміло, що очолювати таких людей можуть тільки особливі керівники. Тобто, виключно місцеві!


На Донбасі цю умоглядну концепцію постійно транслював спеціально створений вертикальний медіа-холдинг, до якого увійшли 100% (!) електронних і друкованих ЗМІ регіону. А в Києві її озвучували різноманітні представники Донбасу – від чиновників до депутатів.


Ось на такому нехитрому фундаменті донбаські барони, Ахметов, в першу чергу, і отримали можливість формувати владу з місцевих вихідців, спаяних круговою порукою і вірністю місцевим авторитетам. Що означало збагачення за рахунок загальноукраїнських ресурсів, оскільки з бюджету дотувалася не лише вугільна, але і сільськогосподарська сфера регіону.


Якраз цю ситуацію намагався використовувати Ахметов, виторговуючи в 2014 році одночасно у Києва та Москви особливі умови. Тому що наявними у нього можливостями міг припинити всякий сепаратизм за кілька днів. Але проторгувався і пішов сценарій збройного вторгнення Росії.


Здавалося б, на олігарха повинен чекати повний крах – суд, конфіскація, громадський осуд та глуха ізоляція.


Але в Україні править олігархічний консенсус, і Президент Порошенко – плоть від плоті його. Замість закону і справедливості працює «договорняк».


Тому у Ахметова залишилася вся його власність. І він прискорено відшкодовує втрачене (тарифи!). Більш того, зараз не стільки ветерани війни блокують Ахемтова, скільки він фактично блокує енергонезалежність України і вихід її на нові ринки, максимально прив’язуючи нас до економіки агресора.


І йому це сходить з рук! Той же І.Коломойський, рішуче став на захист України, втратив свій головний і улюблений актив, а у Ахметова все в шоколаді. Питання: чи надовго?


Джерело: Александр Кочетков

#Ахметов, #Донбас, #Коломойський, #РФ, #Тарифи
Анна Захарова
Інформаційний Акцент https://www.akcent.org.ua/oleksandr-kochetkov-osobly-vy-j-donbas-blokuye-vsyu-ukrayinu/

Коментарі