Савченко визнала, що її поїздку в «ДНР» санкціонував Кремль

Савченко розповіла про свою скандальну поїздку на окуповану територію

Український нардеп Надія Савченко заявила, що під час своєї останньої поїздки на Донбас потрапила на окуповану територію «контрабандними стежками». А саму поїздку санкціонували в Кремлі, передає Радіо 24.


«Я їздила в дні Майдану на передову і я не зустрічала хлопців, які б не хотіли розвернути «пушку» і бахнути по цій «шоколадній» Банковій і по цій декларованій Верховній Раді, і я не вважаю, що вони є зрадниками – вони стоять і захищають Україну», – сказала Савченко.


Також нардеп пояснила, що про намір поїхати на окуповані території вона повідомила ще на зустрічі в Мінську.


«Я не переходила з Рубаном. І Рубану намагаються перешкодити вивезти звідти наших людей. Хоча це могло вийти цього разу. В СБУ найвищі люди, в принципі, про це знають. Я переходила тими стежками, якими ходить і «гуляє» контрабанда, яку «кришує» СБУ. І в принципі це прекрасно знають і активісти, які зараз блокують торгівлю на крові», – сказала вона.


При цьому Савченко підтвердила, що її поїздка в «ДНР» санкціонувалася Кремлем.


«Звичайно, на це давала дозвіл Москва, звичайно, охорону там організовувала «ДНР», але мені абсолютно байдуже, як це відбувається, якщо ми робимо те, що потрібно. Повісили всіх собак на мене, на Медведчука… Ну, добре, якщо він один винен, то робіть тоді щось ви», – додала Савченко.


Також нардеп заявила, що українська влада намагається її знищити.


«Я не скоїла жодного злочину. Окупований Донбас – це територія України. І туди переходять щодня близько 6 тисяч людей. І вони – не злочинці. Злочини скоює влада, яка за три роки не може визначитися, з ким ми воюємо, а з ким – торгуємо. І та влада, яка намагається знищити мене», – наголосила Савченко.


Як повідомляв Інформаційний Акцент, 24 лютого сепаратистські ЗМІ писали, що керівник українського центру звільнення полонених «Офіцерський корпус» Володимир Рубан та депутат Верховної Ради Надія Савченко  Донецької області, нібито щоби відвідати українських військовополонених.


Савченко тоді повідомила, що відвідала дві камери, де утримуються 6 українських військовополонених, а наступного дня опублікувала список 34 українських полонених, яких вона відвідала в ОРДЛО.


Російське видання «Комсомольская правда» 26 лютого писало, що Савченко нібито заявила: «Я постріляла з ДНРівцями на навчальних стрільбах. Вони чудові хлопці. Ми цілком можемо дружити й чудово співіснувати в рамках єдиної держави». Більше того, видання цитувало нардепа так: «Краще б Україною керував Путін, а не Порошенко».


Служба безпеки України вже опитала Рубана та скасувала йому дозвіл на перетин лінії зіткнення. Савченко ще планують допитати.

#ОРДЛО, #Рубан, #Савченко
Анна Захарова
Інформаційний Акцент https://www.akcent.org.ua/savchenko-vy-znala-shho-yiyi-poyizdku-v-dnr-sanktsionuvav-kreml/

Коментарі