Половина видів тварин може вимерти до кінця століття – учені

До кінця століття майже половина тварин можуть зникнути

Біологи прогнозують, що майже половина видів тварин на планеті може бути визнана вимерлими до кінця століття, якщо люди негайно не стануть вживати заходів. Про це пише The Guardian.


Низка видатних біологів, екологів і економістів зі всієї планети під егідою Папської академії наук у Ватикані зібралися для обговорення заходів задля збереження рідкісних тварин планети.


Учені зробили невтішні висновки, оскільки загроза вимирання цілих видів фауни є справою рук людей – 20% видів зараз є під загрозою вимирання, а до 2117 року ця цифра зросте до 50%. Тобто вже за зовсім короткий час видове різноманіття на нашій планеті може скоротитися наполовину.


Особливу увагу науковці звернули на не надто відомі види тварин, а також рослин, які виконують чи не найважливішу роль в екосистемі, поглинаючи викиди вуглекислого газу, а також регенеруючи ґрунт і сприяють збереженню та контролю кількості комах-шкідників.


Біолог Пол Ерліх зі Стенфордського університету в Каліфорнії підкреслив, що ситуація з вимирання тваринного світу доходить до критичної межі.


«Багаті західні країни в даний час викачують ресурси планети і знищують її екосистеми з безпрецедентною швидкістю. Ми захоплюємо всю рибу з моря, руйнуємо коралові рифи і відправляємо вуглекислий газ в атмосферу. Ми уже викликали значне вимирання. Питання полягає в тому, як ми можемо це зупинити», – зауважив дослідник.

#Тварини, #Учені
Анастасія Давиденко
Інформаційний Акцент https://www.akcent.org.ua/polovy-na-vy-div-tvary-n-mozhe-vy-merty-do-kintsya-stolittya-ucheni/

Коментарі