Турчинов пояснив, чому в державі АТО замість воєнного стану

Турчинов запевнив, що підтримував оголошення воєнного стану

Очільник Ради нацбезпеки й оборони України Олександр Турчинов в інтерв’ю Цензор.net запевнив, що під час засідання РНБО 28 лютого 2014 року, коли в Криму почали з’являтися перші «зелені чоловічки», він (тоді в.о. президента України) був єдиним, хто підтримав ідею оголошення воєнного стану.


Турчинов зізнався, що відповідний указ був уже у теці: «Ми готувалися до вторгнення російської армії на материкову Україну. На цей випадок Указ про введення воєнного стану у мене був детально відпрацьований і пролежав у папці на столі весь час, поки я виконував обов’язки Президента».


«Тоді, 28 лютого, Рада національної безпеки і оборони не проголосувала за мою пропозицію про введення воєнного стану, але в повному складі підтримала запропонований мною комплекс заходів, спрямованих на екстрене відновлення боєздатності армії, реанімацію силових структур, підготовку мобілізації і оборонних рубежів на півночі і сході України», – підкреслив високопосадовець.


Він додав, що у той час в України не було сил і засобів для забезпечення воєнного стану в Криму.


«Скажу відверто. Були пропозиції в зв’язку з агресією РФ на Донбасі ввести воєнний стан і продовжувати керувати країною необмежений час. Оскільки поки діє військовий стан, ніякі вибори не проводяться. Але Україні потрібна була легітимна влада, визнана всім світом. Потрібно було вибити у Росії аргументи щодо «законного» президента Януковича»,  – підсумував Турчинов.


Читайте: Декларація Турчинов: стародавня Біблія та квартира у майже 400 «квадратів»

#ВоєннийСтан, #ОлександрТурчинов
Анастасія Давиденко
Інформаційний Акцент https://www.akcent.org.ua/turchy-nov-poyasny-v-chomu-v-derzhavi-ato-zamist-voyennogo-stanu/

Коментарі