Закон про ринок землі: вільний продаж чи дерибан

МВФ вимагає від України ухвалити закон про ринок землі уже навесні

Експерт із питань місцевого самоврядування Юрій Ганущак у коментарі Слову і Ділу проаналізував вимогу МВФ до України ухвалити закон про ринок землі вже у травні 2017 року.


За словами фахівця, поки ситуація для цього не сприятлива.


«У першу чергу потрібно створити земельний банк, тобто установу, яка управляє землею. Має бути закон. Друга позиція – чистий обіг землі фактично призведе до монополізації. Вхід до цього ринку для людей, що закінчили якісь профільні ВНЗ, мають практику, але не мають грошей, закритий», – стверджує Ганущак.


«Усі приклади того, як на заході працює ліберальний ринок, нам не підходять. Так, на Заході береться кредит на землю, але це 1%. Що робити, якщо в нас ставка 20%? За таких ставок кредиту неможливо його віддати. Держава однозначно не буде погашати відсотки за кредитом – занадто дороге задоволення. Відкриття ринку землі стикається саме із цими проблемами», – зауважив аналітик.


На його думку, найважливіше – має бути дуже ретельно виписано умови, за яких земля забирається, та обмеження щодо суб’єкта, який купує. При цьому окремим блоком ідуть політичні проблеми, оскільки голоси можуть знайти, якщо будуть виконані хоча б вищеназвані умови.


«Проблеми мають вирішуватися по черзі. Є чисто політичний момент, який полягає в тому, щоб вийти та урочисто сказати: все, можна продавати. Але є й ціла низка речей, які робляться поступово. Слід врахувати, що перехідні положення достатньо складні. Ринок може відкриватися поступово: обмеження в площі, в суб’єкті, в часі. Все це необхідно, щоб ринок одразу ж не обвалився», – вважає експерт.

#Ганущак, #МВФ
Анастасія Давиденко
Інформаційний Акцент https://www.akcent.org.ua/zakon-pro-ry-nok-zemli-vil-ny-j-prodazh-chy-dery-ban/

Коментарі